ZEA.cz Archiv - Články
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Články

Pozvánka na Den Řepky 2017

17.5.2017
Den Řepky 2017 KWS (sre) Rok se s rokem sešel a je tu další Den Řepky - možnost podívat se na poloprovozní polní pokusy hybridů i liniových odrůd řepky ozimé KWS, zjistit něco o genetických přednostech odrůd, jejich zdravotních předpokladech pro vysoký výnos a naučit se něco o správné agrotechnice řepky.Staňte se členem našeho týmu!

9.3.2017
logo Zea Sedmihorky (sre) Zima končí, na polích se začínají prohánět traktory a my hledáme nového kolegu do našeho týmu na pozici Obchodního zástupce pro oblast východních a části středních Čech. Naši obchodní zástupci nabízí kvalitní osiva kukuřice, řepky a čiroku značky KWS a konzervační přípravky přední firmy na trhu Lallemand. Nejsme pouze prodejci, jde nám o dlouhodobý vztah se zákazníkem a proto našim zákazníkům poskytujeme i odborný poradenský servis v agrotechnice přímo v terénu.

Příznivá ekonomika výroby kukuřice

9.3.2017
Správný výběr hybridu je základ úspěchu. (sre) V posledních deseti letech je v ČR neustále přehodnocováno pěstování kukuřice z pohledu vodní eroze. Postupně dochází a od roku 2018 bude ještě výrazněji docházet ke zpřísnění výběru pozemku pro její pěstování, kdy se dá očekávat, že kolem 25 % orné půdy v ČR bude prakticky vyřazeno z intenzivního pěstování kukuřice a na 50 % bude nutné použít některou z půdoochranných technologií.

Seminář: "Prostřeno v jámě"

23.1.2017
Svatá Lalsila - patronka konzervace (ruz) Obecný princip úspěšné konzervace a zdárného uchování objemného krmiva je založen na co nejrychlejším snížení pH konzervované píce. Inokulací konzervovaného materiálu pouze bakteriemi mléčného kvašení máme sice zajištěn rychlý pokles pH, avšak při jeho krmení se potýkáme s velmi vysokou kyselostí a krmnou dávku musíme následně pufrovat. Kvalita samotného konzervačního procesu je tedy úzce spjatá s druhem použitého konzervačního prostředku.

Walterinio KWS - nejlepší hybrid ve škrobu a hmotě na scéně

5.1.2017
Cedule u porostu Walterinia (sre) V roce 2016 jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech na provozních plochách v ČR, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku v řepařské a teplé bramborářské oblasti. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. ve středně rané siláži.

Oslava 25 let Zea Sedmihorky

21.12.2016
Logo Zea Sedmihorky (pad) V úterý 6. 12. 2016 proběhla oslava 25 let úspěšného fungování firmy Zea Sedmihorky, kterou 26. 11. 1991 založili Stanislav a Milena Padrůňkovi. Oslava proběhla v prostorách Kulturního Centra Střelnice v Turnově s účastí více než 250 hostů z řad zaměstnanců, obchodních partnerů, spolupracovníků, významných klientů, podporovatelů a přátel firmy. Program se skládal ze tří částí, historie firmy, koncertu rockové legendy Michala Prokopa & Framus 5 a představení nové cestovatelské knihy manželů Padrůňkových.

Vánoční otevírací doba

20.12.2016
(pau)

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám oznámit změnu otevírací doby v období Vánoc a oslav Nového roku, kterou naleznete v tabulce níže.
Zároveň bychom Vám rádi popřáli krásné svátky vánoční a úspěšný vstup do roku 2017.
Tým prodejny Zea Sedmihorky


Konference KWS Kukuřice v praxi 2017

19.12.2016
Logo KWS OSIVA s.r.o. (sre) KWS OSIVA s.r.o. pro Vás pořádá v polovině ledna 16. ročník série konferencí Kukuřice v praxi 2017. Na pěti místech v Čechách a na Moravě se tak můžete dozvědět od českých i zahraničních řečníků nejnovější poznatky z oboru, ale i jaké novinky si pro Vás v sortimentu hybridů připravilo KWS. Akce je již tradičně zdarma.Corfinio KWS - nejlepší hybrid v ÚKZÚZ nastupuje!

19.11.2016
Cedule Corfinio KWS u porostu (sre) Vloni jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. v rané siláži. Nejlepší v této nejvíce zastoupené kategorii z pohledu počtu zkoušených hybridů je jak ve výnose suché silážní hmoty, tak ve výnose energeticky nejcennějšího škrobu, což dokládají tabulky a grafy níže. Tuto kvalitu dosahuje i v mnoha spolkových zemích v Německu a v dalších zemích EU.

Semináře "Souznění - eroze, plevele a kukuřice"

20.10.2016
(sre) Již tradičně v podzimním období pořádá ZEA Sedmihorky pro své zákazníky, ale i další zájemce, sérii odborných seminářů.
Tentokrát jsme si kromě příspěvků vlastních terénních zástupců přizvali také odborníky na řešení erozí, půdoochranné technologie a legislativu a to, z Ministerstva zemědělství ČR Ing. Václava Kadlece, Ph.D., ministerského radu v oblasti erozí z odboru Strategie a udržitelného rozvoje zemědělství, a dále Ing. Martina Mistra, Ph.D. z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy v Praze. Rovněž budeme řešit regulaci plevelů v kukuřici v období rozsáhlých restrikcí účinných látek. Tohoto tématu se ujme Doc. Miroslav Jursík, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze.

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek