ZEA.cz Zaměstnanec Ing. Jan Pozdníček
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Ing. Jan Pozdníček

Ing. Jan PozdníčekTelefon: 602 750 873
Pozice: Agronom
Email: pozdnicek@zea-land.cz

Specializace

Poslední články od tohoto autora


Ambrosini = správná volba pro pěstování silážní kukuřice

11.12.2012
Ambrosini = správná volba pro pěstování silážní kukuřice (poz) Tak nám už zase letošní sezóna (2012) skončila, bílá peřina přikryla všechny pole a každý agronom začíná přemýšlet jak zajistit co nejlepší výsledky v sezóně příští. U nás v Zea – Landu s.r.o. se držíme osvědčené kvality hybridů KWS, u silážní kukuřice je to především hybrid Ambrosini, mořený insekticidním mořidlem Poncho 600 FS. Tato kombinace hybridu a mořidla zajistí vysoký výnos, kvalitu silážní hmoty, ochranu před škůdci jako je bázlivec kukuřičný, drátovci a bzunka ječná.

Vlhké kukuřičné zrno v Zea - Landu s.r.o.

15.10.2012
Vlhké kukuřičné zrno v Zea - Landu s.r.o. (poz) Kukuřice je plodinou, která může zásadním způsobem ovlivnit ekonomiku chovu skotu. A to tím, že existují možnosti kukuřici sklízet jak na suché zrno, siláž, ale hlavně i uskladnit do vaku jako vlhké kukuřičné zrno. Proto se kukuřice zařadila mezi nejefektivnější plodiny. V porovnání se sušením jsou náklady na její zpracování na vlhké zrno zanedbatelné, přitom z oseté plochy lze získat větší množství vysoce produkčního krmiva než z porostů dalších obilnin.

Ohlédnutí za sklizní 2012

20.8.2012
Ohlédnutí za sklizní 2012 (poz) S uplynulým vegetačním obdobím je u konce i sklizeň a nezbývá nic jiného než zpětné ohlédnutí. Žně 2012, u nás v Zea - Landu s.r.o. propukly začátkem července. Netrpělivě jsme čekali, jaké výnosy nám tento rok přinese. Mohu konstatovat, že to bylo na některých plochách docela překvapující. Jih Čech a Moravy asi nebude tak docela souhlasit, jelikož silné mrazy a hlavně sucho, které potrápilo asi všechny zemědělce, se v těchto oblastech projevilo možno říci, až tragicky, a na některých místech nevyjely proto ani kombajny do polí. V naší oblasti naštěstí byl před mrazy porost chráněn vrstvou sněhu.
© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek