ZEA.cz Zaměstnanec Ing. Petr Šreiber
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Ing. Petr Šreiber

Ing. Petr ŠreiberTelefon: 602 171 052
Pozice: Manažer osiv KWS, Ředitel Zea-Land a Zea-Probio
Email: sreiber@zea.cz

Specializace

U firmy ZEA Sedmihorky mám na starosti oblast kukuřice a řepky, kde mi pomáhá dalších 6 kolegů (viz. Mapa). Vedle nabídky osiv kukuřice a řepky KWS se specializuji na doporučení a návrh celé pěstební technologie pro konkrétního zákazníka a přímo na pole. Dále v rámci poradenství se zabývám efektivním systémem výroby a konzervace objemných krmiv, kde mimo jiné jsou důležitými pomocníky přípravky Lalsil. Mezi zákazníky, pro které je přínosem dlouholetá spolupráce se mnou, patří např. AGRO Chomutice a.s., ZOD Brniště, AGRO Hoštka a.s.a další.

Rovněž u některých zákazníků řešíme společně systém výroby kukuřice pro bioplyn, kde mohu zhodnotit své poznatky z několika odborných exkurzí z Německa.

Mám rovněž mnohaleté vlastní zkušenosti s pěstováním zvláště kukuřice, krmných obilnin, řepky a pícnin, neboť zastávam funkci ředitele v dceřinné firmě Zea-Land a Zea-Probio. Tato provázanost je velice dobrá, neboť si mohu řadu věcí „ozkoušet“ přímo v praxi.

Mezi mé koníčky kromě práce patří zahrádka a rekreační cyklistika.

Poslední články od tohoto autora


DEMOFARMY 2017

9.6.2017
Logo ZD Krasná Hora (sre) Zea Sedmihorky se poradensky podílí také na jedné z prvních demonstračních farem, na kterých se v provozu testují jednotlivé půdoochranné technologie v rámci tzv. DZES 5. Omezování eroze je snahou mnoha pěstitelů kukuřice, proto doporučujeme navštívit první veřejné setkání 22.6. 2017 na Demonstrační farmě v ZD Krásná Hora n. Vltavou, kde o svažité pozemky nemají nouzi a zároveň musí každoročně zajistit nemalé objemy kvalitní siláže pro skot a bioplynovou stanici.

Trojí ochrana výnosu? To jsou nové hybridy řepky od KWS

25.5.2017
Marc KWS (sre) Šlechtitelé v Evropě mají, co se týče možnosti vkládání ochranných genů, šlechtění GMO, svázané ruce. Jejich práce spočívá v přirozeném výběru vhodných genotypů. Šlechtitelé společnosti KWS se soustředí na výběr genotypů s vysokou odolností vůči chorobám a škůdcům. Výsledkem výběru jsou vysoce výnosné odrůdy hybridního typu, v počátcích růstu abnormálně vitální, s velkým počtem produktivních větví, se silnými a zdravými základy stonků a zvýšenou odolností vůči pukání šešulí a vypadávání semen.

Pozvánka na Den Řepky 2017

17.5.2017
Den Řepky 2017 KWS (sre) Rok se s rokem sešel a je tu další Den Řepky - možnost podívat se na poloprovozní polní pokusy hybridů i liniových odrůd řepky ozimé KWS, zjistit něco o genetických přednostech odrůd, jejich zdravotních předpokladech pro vysoký výnos a naučit se něco o správné agrotechnice řepky.© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek