ZEA.cz Co můžeme očekávat od kvalitně konzervovaného krmiva
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Co můžeme očekávat od kvalitně konzervovaného krmiva

3.12.2007
(pad) Objemná krmiva jsou ve výživě skotu zpravidla nejvýznamnější složkou krmné dávky a zásadně ovlivňují užitkovost, zdravotní stav a ekonomiku produkce. Důslednost při dodržování technologických požadavků jejich výrob je samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že úspěšná fermentace je zároveň biotechnologickým procesem, je třeba vytvořit optimální předpoklady pro jeho průběh. Těmito nástroji jsou nejrůznější konzervační prostředky. Při jejich volbě užíváme celou řadu kriterií:

  • cena ošetření jedné tuny krmiva
  • snadnost aplikace
  • dobré zkušenosti

Přesto však se v převážné většině zemědělských podniků investice do konzervantů pokládá za zbytečný náklad. Je to však velký omyl, neboť užití prostředků ke konzervaci objemných krmiv má zpravidla jednu z nejvyšších návratností – to je zisk 4 Kč na jednu vynaloženou korunu.

Stravitelnost siláže kvalitně konzervovaného krmiva Zvýšení příjmu sušiny u kvalitně konzervovaného krmiva Zvýšení užitkovosti kvalitně konzervovaného krmiva

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek