ZEA.cz Konzervace do nepohody
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Konzervace do nepohody

19.2.2012
Konzervace do nepohody (ruz) Zemědělské podniky zabývající se chovem skotu, anebo podniky provozující bioplynové stanice, využívají celoročně ke krmení konzervovaná objemná krmiva. Kvalita těchto krmiv velmi výrazně ovlivňuje konečný výsledek – ať už v podobě množství mléka, přírůstků nebo dodaných MWh elektrické energie.


Nežli se však stane ze zelených rostlin kvalitní konzervované krmivo, musí urazit dlouhou, trnitou cestu. Při silážování pícnin se na celém procesu nemalou měrou podílí doba sečení a zavadání na pokosu, manipulace a sběr hmoty, dále plnění a zakrytí senážní jámy a nakonec i způsob vybírání a vlastní krmení senáže. U kukuřičných siláží je situace obdobná, navíc značně ovlivněná už v počátku samotnou volbou hybridu.

Ne vždy se podaří zkonzervovat objemnou píci za ideálních podmínek. Na semináři Konzervace do nepohody přednášející ze ZEA Sedmihorky, Mendelovy Univerzity v Brně a firmy Lallemand prodiskutují zásadní kroky úspěšné konzervace a zdárného uchování objemného krmiva i za zhoršených podmínek.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek