ZEA.cz Propionové bakterie zvyšují stabilitu siláží
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Propionové bakterie zvyšují stabilitu siláží

6.2.2008
(pad) Stabilita konzervovaných krmiv je ohrožována plísněmi a kvasinkami, jejíchž působením dochází k poměrně vysokým ztrátám živin a porušení zdravotní nezávadnosti. Velmi účinným prostředkem k tlumení jejich aktivity je kyselina propionová.

Její aplikace na hmotu je však v podmínkách praxe velmi náročná, z hlediska bezpečnosti práce problematická a nehomogenní nástřik hmoty se mnohdy projevuje výskytem lokálně zaplísněných ložisek, která jsou těžko oddělitelná od okolního zdravého krmiva. Účinné řešení poskytuje biologický konzervační prostředek LALSIL MS01, který se při vysokém ředění snadno nastřikuje na silážní hmotu, přičemž kmen bakterií lacktobacillus plantarum vytvoří dostatečné množství kyseliny mléčné což zajistí rychlé okyselení hmoty a následně kmen propionových bakterií propionibacterium acidipropionici přemění část této mléčné kyseliny na kyselinu propionovou a posílí tím stabilitu vyrobeného krmiva.

Provozní výsledky potvrzují, že již 0,02% koncentrace kyseliny propionové (což odpovídá dávkování 0,2 kg čisté kyseliny propionové na tunu silážní hmoty) spolehlivě zabezpečí dobrou stabilitu krmiva v silážní jámě i při odběru.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek