ZEA.cz Seminář: „Nové trendy v konzervaci“
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Seminář: „Nové trendy v konzervaci“

24.2.2014
Seminář: „Nové trendy v konzervaci“ (ruz) Proces úspěšné konzervace a zdárného uchování objemného krmiva je založen na co nejrychlejším snížení pH konzervované píce. Kvalita samotného konzervačního procesu je však úzce spojená s druhem použitého konzervačního prostředku. Inokulací píce pouze bakteriemi mléčného kvašení máme sice zajištěn rychlý pokles pH, avšak při krmení se potýkáme s velmi vysokou kyselostí objemného krmiva a krmnou dávku musíme následně pufrovat.

Je proto důležité při výrobě kvalitních senáží a siláží používat takové silážní inokulanty, které umožní nejenom se přizpůsobit danému okamžiku sklizně, ale zároveň s jejich pomocí vyrobit krmiva vyhovující konečnému uživateli – skotu. Při vlastní konzervaci objemných krmiv tak jako tak musíme část živin obětovat, pro stabilizaci živin ostatních.

Že se vyplatí konzervovat objemná krmiva i pro „železnou krávu“ – tedy bioplynovou stanici, si ověřilo mnoho podniků, ale je možné užít stejný silážní inokulat pro dojnice i bioplynky a lze snad podpořit výnos metanu v bioplynové stanici správnou konzervací?

Na tyto a další otázky je zaměřen seminář „Nové trendy v konzervaci“, který pořádá ZEA Sedmihorky ve dvou termínech a to v úterý 4.3.2014 v Plzni a ve středu 5.3.2014 v Radvánovicích.

Se svými odbornými přednáškami vystoupí:

  • Luís Queirós, Forage Additives Technical Support Manager, Lallemand : Silážní principy při výrobě kvalitních siláží a senáží
  • Ing. Jaroslav Přikryl, CSc, KWS Osiva: Vliv pomrznutí porostů na nutriční ukazatele, predikce metanu a mléka
  • Ing. Zdeněk Růžička, ZEA Sedmihorky: Biologické a chemické konzervanty v nabídce ZEA Sedmihorky

Přihlášky zasílejte na adresu: ZEA Sedmihorky, Roudný 53, 511 01 Turnov, nebo na info@zea.cz. Více se dozvíte na pozvánce.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek