ZEA.cz Seminář: "Prostřeno v jámě"
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Seminář: "Prostřeno v jámě"

23.1.2017
Svatá Lalsila - patronka konzervace (ruz) Obecný princip úspěšné konzervace a zdárného uchování objemného krmiva je založen na co nejrychlejším snížení pH konzervované píce. Inokulací konzervovaného materiálu pouze bakteriemi mléčného kvašení máme sice zajištěn rychlý pokles pH, avšak při jeho krmení se potýkáme s velmi vysokou kyselostí a krmnou dávku musíme následně pufrovat. Kvalita samotného konzervačního procesu je tedy úzce spjatá s druhem použitého konzervačního prostředku.

Je proto velmi důležité při výrobě kvalitních senáží a siláží používat takové silážní inokulanty, které umožní nejenom se přizpůsobit danému okamžiku sklizně, ale zároveň s jejich pomocí vyrobit krmiva vyhovující konečnému uživateli – skotu. Při vlastní konzervaci objemných krmiv tak jako tak musíme část živin obětovat, pro stabilizaci živin ostatních.

Že se vyplatí konzervovat objemná krmiva i pro „železnou krávu“ – tedy bioplynovou stanici, si ověřilo mnoho podniků, ale je možné užít stejný silážní inokulat pro dojnice i bioplynky a lze snad podpořit výnos metanu v bioplynové stanici správnou konzervací?

Na tyto a další otázky je zaměřen seminář „PROSTŘENO v silážní jámě“, který pořádá ZEA Sedmihorky ve dvou termínech:

  • úterý 14.2. 2017 v Plzni,
  • středa 15.2. 2017 v Radvánovicích.

Se svými odbornými přednáškami vystoupí:

  • Bernard Andrieu, Technical Support Manager, Francie: Silážní principy při výrobě kvalitních siláží a senáží
  • Ing. Pavel Buben, DELACON Biotechnik ČR: Výsledky provozních pokusů užití Lactobacillus buchneri v konzervaci objemných krmiv v České republice
  • Ing. Zdeněk Růžička, ZEA Sedmihorky: Mýty a omyly při konzervaci objemných krmiv

Přihlášky zasílejte na adresu: ZEA Sedmihorky, Roudný 53, 511 01 Turnov, nebo na zea@zea.cz. Více se dozvíte na pozvánce.

Bernard Andrieu
seč

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek