ZEA.cz Krmné směsi
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Chovatelský den Syřenov 2014

12.8.2014
Chovatelský den Syřenov 2014 (ruz) Tradičně v pátek, letos 20. června 2014, se opět s odstupem dvou let konal již osmý ročník regionálního chovatelského dne „Syřenov 2014“. Chovatelský den byl zařazen do kalendáře zemědělských odborných akcí Libereckého kraje. Také v tomto ročníku změřili své síly chovatelé krav českého strakatého plemene severovýchodních Čech a v hlavním předvadišti představili jak dojnice na druhé a další laktaci, tak i 13 prvotelek.

Chovatelský svátek PRIM Chomutice 2013

16.9.2013
Chovatelský svátek PRIM Chomutice 2013 (ruz) V pátek 6. září 2013 se konal již 19. ročník chovatelského dne „PRIM Chomutice 2013, memoriál Ing. Ladislava Hátle“. Tato přehlídka se s postupem času stala vrcholným setkáním chovatelů a příznivců zemědělství Jičínska, východních, severních a středních Čech a její zakladatel, po němž nese i své jméno, by se letos v srpnu dožil 60-ti let. V letošním ročníku se zde znovu potkaly plemenice z ozdravených chovů a předvedly se tak špičky holštýnských krav výše jmenovaných oblastí.

Lumír Dřevjaný (*1929 - †2012)

12.9.2012
(ruz) Včera, 11. září 2012, ukončil ve věku 83 let svou životní pouť pan Lumír Dřevjaný, náš dlouholetý přítel a kolega. Svou odbornou dráhu spojil s vědeckou prací v oblasti výživy dojnic a odchovu telat nejenom u nás, ale po emigraci i na Kemptville College of Agricultural Technology v Kanadě. Lumír stál spolu se svým dlouholetým kamarádem Vlastou Kozlem u zrodu rozvoje chovu holštýnských dojnic v Čechách.

Světová globalizace a její možné následky pro náš potravinový koš v blízké budoucnosti.

10.9.2012
Světová globalizace a její možné následky pro náš potravinový koš v blízké budoucnosti. (ste) Od začátku letošního roku jsme opět masírováni sdělovacími prostředky o pokračujícím negativním vývoji ekonomiky evropské, ale i světové. Není nic nového, že v obdobích nejistoty v ekonomice, potažmo na finančních trzích, hledají obchodníci s „virtuálním zbožím“ alespoň nějakou jistotu ve svém snažení. Svůj zájem vesměs obracejí ke komoditám, které jsou alespoň reálným zbožím na rozdíl od akcií, dluhopisů a jiných finančních produktů. Pokud je obchodníkovo snažení kryto fyzickým zbožím, je to pro něho v nejisté situaci na světových trzích větší jistota než zmíněné finanční produkty, které mohou ztratit na své hodnotě během krátké chvíle.

Ohlédnutí za sklizní 2012

20.8.2012
Ohlédnutí za sklizní 2012 (poz) S uplynulým vegetačním obdobím je u konce i sklizeň a nezbývá nic jiného než zpětné ohlédnutí. Žně 2012, u nás v Zea - Landu s.r.o. propukly začátkem července. Netrpělivě jsme čekali, jaké výnosy nám tento rok přinese. Mohu konstatovat, že to bylo na některých plochách docela překvapující. Jih Čech a Moravy asi nebude tak docela souhlasit, jelikož silné mrazy a hlavně sucho, které potrápilo asi všechny zemědělce, se v těchto oblastech projevilo možno říci, až tragicky, a na některých místech nevyjely proto ani kombajny do polí. V naší oblasti naštěstí byl před mrazy porost chráněn vrstvou sněhu.

KOZLOVINY: Protikladná stanoviska k biopotravinám aneb kde je pravda ?

16.7.2012
Ing. Vlastimil Kozel - nestor českého zemědělství (pad) Časopis Zemědělec v svém květnovém čísle přináší krátký článeček, ze kterého cituji jeho část: Život ve stylu Bio je název nově otevřené výstavy na Valtické pobočce Národního zemědělského muzea. Zaměřuje se na ekologické zemědělství, které se zříká používání jakýchkoliv umělých hnojiv, pesticidů a jiných nepřirozených zásahů. Nejde však o pouhý návrat k tradičnímu zemědělství. Ekologičtí zemědělci kombinují co nejšetrněji nové poznatky s tisíciletými zkušenostmi našich předků. Usilují o přátelský vztah mezi člověkem a přírodou a jejich hlavní prioritou je zdravá a úrodná půda. Další řádky tohoto článku jsou již méně podstatné a celá stať končí větou, že jen takýto přístup nám může dát zdravé a kvalitní potraviny. Výstava trvá do 31.srpna.
Archiv článků
© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek