ZEA.cz I krávy mají prázdniny
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

I krávy mají prázdniny

9.7.2012
I krávy mají prázdniny (rys) Po několik sezón jsme pečlivě sledovali březost a chování našich dojnic a došli jsme k závěru, že tento stav je zcela zcela odlišný v měsíci červenci oproti ostatním částem roku. Ač jsme se pokoušeli mít u krav alespoň dobrou míru březosti, v tomto letním měsíci byly veškeré pokusy marné. Jinak řečeno, vynaložená práce a investice nejsou adekvátní ve svém výsledku. Naše krávy mají prostě prázdniny.

Přestali jsme tedy již v měsíci květnu aplikovat hormonální přípravky (u dojnic aplikujeme metodu hormonálně řízené reprodukce systémem Presynch) a krávy, které měly být v červenci připuštěny, posunujeme po uvedených zkušenostech na srpnový termín. Jelikož se jedná o počet v řádu do pětadvaceti krav, nejde v žádném případě o problém marginální. Všem těmto kusům je v měsíci srpnu preventivně provedena sonografie, abychom bezpečně zjistili stav vaječníků. Krávy, které nejsou hormonálně ošetřeny, totiž mohou mít různé formy cyst, či výtoky. Sonograf nám bezpečně prokáže tento druh komplikace a po přeléčení jsou dojnice ihned připuštěny.

Výhod řádného sledování a statistiky v řízené reprodukci je několik. Počet krav, které mají prázdniny, se podle našich pozorování rok od roku snižuje. To je jeden aspekt. Druhý, neméně podstatný, jsou finance.

Výpadek v telení však v tomto termínu musí nahradit jalovice, které tímto „červencovým syndromem“ nejsou tolik postiženy.

Komentáře

dfd
napsal 15.4.2013 11:17 uživatel sd [neregistrovaný]
Great blog.
http://www.zea.cz/

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek