ZEA.cz Nová technologie
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Nová technologie

25.2.2008
(pad) Inovace výrobního zařízení je jedním ze stěžejních faktorů rozvoje, zvláště když přináší zlepšení kvality a úsporu nákladů. To byly i zásadní cíle při budování nové technologie na výrobu telecích starterů ve výrobně krmných směsí na Roudném.

Zadání pro firmu Commercial z Pardubic, která se tohoto úkolu ujala, znělo - navhnout technologické zařízení, které umožní vzájemné zamíchání několika druhů granulovaných krmiv s nešrotovanými zrninami (kukuřice a oves) a následné melasování této směsi. Aby nedošlo k druhotnému drcení granulek, byla užita speciální míchačka holandské firmy Dinnissen, která se používá v potravinářství například při míchání zeleninových salátů. Toto zařízení umožňuje velmi šetrné a účinné míchání. Samotné melasování přináší značné nároky na technologii a zejména na její údržbu.

Není třeba zdůrazňovat, že při řešení problémů jsme se často pohybovali nevyšlapanými cestičkami a k optimálnímu řešení vedla řada kroků, které jsme si ověřovali doma i v zahraničí. Přesto současný starter pro telata prodávaný pod značkou „TELSTART“ je konečně oním pravým starterem.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek