ZEA.cz Ohlédnutí za sklizní 2012
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Ohlédnutí za sklizní 2012

20.8.2012
Ohlédnutí za sklizní 2012 (poz) S uplynulým vegetačním obdobím je u konce i sklizeň a nezbývá nic jiného než zpětné ohlédnutí. Žně 2012, u nás v Zea - Landu s.r.o. propukly začátkem července. Netrpělivě jsme čekali, jaké výnosy nám tento rok přinese. Mohu konstatovat, že to bylo na některých plochách docela překvapující. Jih Čech a Moravy asi nebude tak docela souhlasit, jelikož silné mrazy a hlavně sucho, které potrápilo asi všechny zemědělce, se v těchto oblastech projevilo možno říci, až tragicky, a na některých místech nevyjely proto ani kombajny do polí. V naší oblasti naštěstí byl před mrazy porost chráněn vrstvou sněhu.

Začátkem července u nás kombajny vyjely do polí a zakusovaly se do ječmene ozimého, u kterého se výnos na některých pozemcích pohyboval kolem 10 t / ha suchého zrna. Po sklizni ječmene plynule navázala sklizeň řepky, která byla přerušena kvůli deštivému počasí. Asi všichni se obávali lokálních bouřek a hlavně krupobití, které se vyskytovalo nad většinou republiky. Vzhledem k tomu, že jsme neváhali a vyjeli hned jak to bylo možné, tak sklizeň „černého zlata“ proběhla v pořádku. Výnos řepky na stanovištích se pohyboval až ke 4,9 t / ha, například průměrný výnos u hybridu Traviata představoval 4,7 t / ha. U obilnin byl výnos dost ovlivněn jarním přísuškem a zaschnutím odnoží. I tak, jsme se dostali u pšenice na některých pozemcích nad hodnotu 8 t / ha.

Všechny dosažené výsledky jsou pravděpodobně známkou, jak dobrého agronomického postupu spočívajícího v přípravě půdy, setí, hnojení, chemickém ošetření, tak i docela příznivých klimatických podmínek.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek