ZEA.cz Volební
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Volební

30.4.2010
Volební (pad) V rámci předvolební kampaně jsme každodenně atakování sliby, nabídkami, ujištěními, že to či ono politické uskupení splní naše tužby a představy o rozumném spravování věcí veřejných. Skoro se nestačíme divit, kde se vzalo tolik ochotných, odpovědných a pracovitých lidí, kteří se v zájmu celku ujmou tohoto nelehkého úkolu. A tak jsme najednou postaveni před problém, koho z této nabídky zvolit.

Velmi nám v tom pomáhají obří billboardy, které sebevědomě oznamují, že ten či onen politik se zastane všech obyčejných lidí, nebudou muset „makat“ a bohatí to za ně zaplatí. Další zajistí, aby úřady nebyly zmítány korupcí a pokud možno vše bylo zadarmo. Vždyť ostatně již před 40-ti lety nám tloukli do hlavy, že v komunismu bude práce pouze pro zábavu a odměna za ni bude dle našich potřeb. Že bychom se k tomuto cíli blížili?

Proboha ne!! Až utichne volební vřava, život se vrátí tiše do svých vyjetých kolejí. Pivo nebude za 2 koruny a podobně i volební sliby přehluší řada objektivních potíží. A tak se celá ta paráda změní v trpkou vzpomínku. V této souvislosti je však třeba si uvědomit, že to celé nebylo zadarmo. Ty billboardy, růže, ptáci a třešínky něco stály – bratru půl miliardy. A tak mě napadlo, jestli v dnešní krizí postižené době, by to nešlo pořídit úsporněji. Tuto myšlenku mě vnukl Pan Plecháč z Roudného v Českém ráji, který na protest vůči přehlížení potřeb občanů staví svůj vlastní transparent, upozorňující na dlouhotrvající nečinnost a nezájem správy komunikací o místní silnici. Doposud byla její údržba řešena jakýmsi flastrováním nevalné trvanlivosti spolu s výmluvou na nedostatek finančních prostředků. Ty na jedné straně nemáme a na straně druhé je velmi ochotně vyhazujeme za falešné a neupřímné plakáty. Co brání občanům, aby vyjádřili svůj názor obdobným způsobem a k mnohem širšímu spektru problémů, z kterých se skládá náš každodenní život. Určitě by to bylo pro politiky zadání názornější, nesporně účinnější, ale nepochybně i levnější.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek