ZEA.cz Kukuřice Bioplyn Drátovec KWS
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

DEMOFARMY 2017

9.6.2017
Logo ZD Krasná Hora (sre) Zea Sedmihorky se poradensky podílí také na jedné z prvních demonstračních farem, na kterých se v provozu testují jednotlivé půdoochranné technologie v rámci tzv. DZES 5. Omezování eroze je snahou mnoha pěstitelů kukuřice, proto doporučujeme navštívit první veřejné setkání 22.6. 2017 na Demonstrační farmě v ZD Krásná Hora n. Vltavou, kde o svažité pozemky nemají nouzi a zároveň musí každoročně zajistit nemalé objemy kvalitní siláže pro skot a bioplynovou stanici.

Příznivá ekonomika výroby kukuřice

9.3.2017
Správný výběr hybridu je základ úspěchu. (sre) V posledních deseti letech je v ČR neustále přehodnocováno pěstování kukuřice z pohledu vodní eroze. Postupně dochází a od roku 2018 bude ještě výrazněji docházet ke zpřísnění výběru pozemku pro její pěstování, kdy se dá očekávat, že kolem 25 % orné půdy v ČR bude prakticky vyřazeno z intenzivního pěstování kukuřice a na 50 % bude nutné použít některou z půdoochranných technologií.

Walterinio KWS - nejlepší hybrid ve škrobu a hmotě na scéně

5.1.2017
Cedule u porostu Walterinia (sre) V roce 2016 jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech na provozních plochách v ČR, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku v řepařské a teplé bramborářské oblasti. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. ve středně rané siláži.

Konference KWS Kukuřice v praxi 2017

19.12.2016
Logo KWS OSIVA s.r.o. (sre) KWS OSIVA s.r.o. pro Vás pořádá v polovině ledna 16. ročník série konferencí Kukuřice v praxi 2017. Na pěti místech v Čechách a na Moravě se tak můžete dozvědět od českých i zahraničních řečníků nejnovější poznatky z oboru, ale i jaké novinky si pro Vás v sortimentu hybridů připravilo KWS. Akce je již tradičně zdarma.Corfinio KWS - nejlepší hybrid v ÚKZÚZ nastupuje!

19.11.2016
Cedule Corfinio KWS u porostu (sre) Vloni jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. v rané siláži. Nejlepší v této nejvíce zastoupené kategorii z pohledu počtu zkoušených hybridů je jak ve výnose suché silážní hmoty, tak ve výnose energeticky nejcennějšího škrobu, což dokládají tabulky a grafy níže. Tuto kvalitu dosahuje i v mnoha spolkových zemích v Německu a v dalších zemích EU.

Semináře "Souznění - eroze, plevele a kukuřice"

20.10.2016
(sre) Již tradičně v podzimním období pořádá ZEA Sedmihorky pro své zákazníky, ale i další zájemce, sérii odborných seminářů.
Tentokrát jsme si kromě příspěvků vlastních terénních zástupců přizvali také odborníky na řešení erozí, půdoochranné technologie a legislativu a to, z Ministerstva zemědělství ČR Ing. Václava Kadlece, Ph.D., ministerského radu v oblasti erozí z odboru Strategie a udržitelného rozvoje zemědělství, a dále Ing. Martina Mistra, Ph.D. z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy v Praze. Rovněž budeme řešit regulaci plevelů v kukuřici v období rozsáhlých restrikcí účinných látek. Tohoto tématu se ujme Doc. Miroslav Jursík, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze.

Archiv článků
© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek