ZEA.cz Bojovat proti toxinům až v siláži je pozdě
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Bojovat proti toxinům až v siláži je pozdě

25.2.2010
(kal) Mnozí pěstitelé kukuřice si dobře neuvědomují, že již výběrem hybridů mohou mimo jiné i bojovat proti toxinům v siláži

A přitom volbou vhodného hybridu můžeme už před setím rizika spojená s obsahem toxinů v siláži do značné míry eliminovat. Jen málokdo se však dokáže v současné nabídce stovek hybridů kukuřice od různých společností orientovat. Firma KWS vám pro tyto účely nabízí přes 30 odrůd, s jejichž konkrétními nároky na pěstování a způsobem užití vám rádi poradíme prostřednictvím regionálních zástupců naší společnosti či odborných poradců firmy KWS. Pro snadnější orientaci jsme vytvořili tzv. „zelenou pětku“ hybridů, které by měli zaujmout ty, kteří to myslí s kukuřicí na siláž vážně. Jde o hybridy Ambrosini (FAO 230), Ronaldinio (FAO 250), Severo (FAO 270), Kipous (FAO 290) a Symbol (FAO 310), které splňují známý slogan: „přirozeně dozrávající klas na zelené zdravé rostlině“ a zároveň vynikají špičkovými výnosy suché hmoty z hektaru (přes 15 tun). Pouze tak může být produkce kukuřičné siláže efektivní a ekonomická, s náklady na tunu siláže kolem 500 Kč.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek