ZEA.cz Corfinio KWS - nejlepší hybrid v ÚKZÚZ nastupuje!
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Corfinio KWS - nejlepší hybrid v ÚKZÚZ nastupuje!

19.11.2016
Cedule Corfinio KWS u porostu (sre) Vloni jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. v rané siláži. Nejlepší v této nejvíce zastoupené kategorii z pohledu počtu zkoušených hybridů je jak ve výnose suché silážní hmoty, tak ve výnose energeticky nejcennějšího škrobu, což dokládají tabulky a grafy níže. Tuto kvalitu dosahuje i v mnoha spolkových zemích v Německu a v dalších zemích EU.

Možná si nyní některý nedůvěřivec řekne, zda se vyplatí investovat do osiva hybridu Corfinio KWS? Proto je třeba uvést ekonomickou návratnost investice. V průměru hybrid Corfinio KWS převyšuje ostatní zkoušené hybridy v ÚKZÚZ v dané kategorii o 3000 Kč/ha ve výnosu suché hmoty, a ve výnose škrobu dokonce v průměru o 5000 Kč/ha, což dokládají tabulky níže. Součtem to je tedy přínos či úspora 8000 Kč/ha. Pokud by bylo Corfinio KWS dražší např. o 800 Kč/ha, než jiný konkurenční hybrid, i přesto Corfinio KWS vyhraje o 7200 Kč/ha, a to stojí za to. Nejde jen o úsporu jadrných krmiv, které v případě hybridu Corfinio KWS uspoříme, ale uspoříme i plochu na pěstování kukuřice, což se v mnoha podnicích vlivem zpřísňování erozní ohroženosti v rámci DZES 4 a 5 stane palčivým problémem a záležitostí číslo jedna.

Podobného efektu je dosahováno i u nového hybridu KWS Walterinio - o tom zase příště.


Prohlédněte si také výsledky provozních pokusů hybridů kukuřice KWS.

Uspora corfinio proti jadrnym smesim na zaklade vysledku UKZUZ Úspora na siláži při použití Corfinio KWS na základě výsledků ÚKZÚZ Úspora na siláži při použití Corfinio KWS na základě výsledků ÚKZÚZ Katalog KWS - Corfinio KWS Katalog KWS - Corfinio KWS Detail palic Corfinio KWS Krasný plný porost Corfinio KWS Detail rostlin  Corfinio KWS Detail rostlin  Corfinio KWS

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek