ZEA.cz Doporučujeme nové herbicidy do kukuřice
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Doporučujeme nové herbicidy do kukuřice

5.5.2008
Postřikovač po zasetí kukuřice (sre) ZEA Sedmihorky doporučuje jako základ ošetřit kukuřici proti plevelům preemergentně. Jedině čistý porost od vzejití vytvoří předpoklady pro maximální výnos všech produktů kukuřice. Pro letošní jaro přichází dva nové herbicidy, které byste měli do kukuřice vyzkoušet.Patří mezi ně jednak Guardian extra, který de facto vznikl kombinací 2 litrů Guardian Safe max a 1,5 litru Click / ha. Tato kombinace je v praxi úspěšně ověřená na celou škálu plevelů v kukuřici kromě vytrvalých. Současně nepůsí na kukuřici fytotoxicky, což se nadá říci o řadě postemergentních herbicidů. Pro maximální účinnost je třeba upozornit na tyto zásady a doporučení:

  • dávku aplikační kapaliny min. 300 litrů- lépe 400 litrů/ha
  • pro zvýšení účinnosti za sucha je vhodné přidat 0,5 litru Guardian Safe Max/ha

Druhým novým herbicidem do kukuřice je Lumax, který vychází z přípravků Gardoprim Gold a Calisto. V ČR je registrován do kukuřice v dávce 3,5 litru/ha pro preemergentní aplikaci a ve 3 litrech/ha pro časně preemergetní, kdy se dporučuje i zvýšit účinnost vhodným smáčedlem. Přípravek Lumax je také velice šetrný vůči kukuřici. Zdá se, že v sušších podmínkách bude vhodnější časně postemergentní aplikace. Kromě pýru působí na řadu hlavních plevelů v kukuřici, pcháč silně retarduje.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek