ZEA.cz Jak bojujeme s erozí v Zea-landu
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Jak bojujeme s erozí v Zea-landu

29.5.2012
(poz) V našem zemědělském podniku Zea-land s.r.o. máme pozemky silně erozně ohrožené kde, nesmí být pěstovány širokořádkové plodiny, jako jsou na příklad kukuřice, brambory, cukrovka atd... Pro pěstování kukuřice na siláž a zrno máme vhodných pozemků nedostatek. Snažíme se proto některé silně erozní pozemky rozdělit a využít, jak je dále uvedeno.

K řešení tohoto problému jsme zakoupili GPS přijímač od firmy Geodis Brno s.r.o. Jedná se o přijímač Topcon GRS-1 s vestavěnou jednofrekvenční anténou, který je určen pro přesné vyměřování ploch a získávání potřebné dokumentace.

V našem případě jsme se rozhodli rozdělit blok „Roudný nad lesem“ o výměře 19,65 ha. Z toho silně erozně ohrožené plochy činí 0,37 ha, a mírně ohrožené 3.5 ha. Na portálu farmáře jsme si zakreslili erozní pozemek a pomocí GPS vyměřili dané plochy v terénu (viz mapa). Na části o výměře 8,13 ha zahrnující erozně ohrožené plochy budeme pěstovat vojtěšku setou, kterou dále využíváme jako krmivo pro Holštýnský dojný skot, a na zbývající výměře 11,52 ha kukuřici od firmy KWS Osiva s.r.o. Tím dokážeme předejít dopadům eroze a splnit podmínky GAEC 2 pro pěstování širokořádkových plodin, v našem případě kukuřice.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek