ZEA.cz Jaro přichází složitě
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Jaro přichází složitě

31.3.2009
Jaro (val) Pozdní, složitý a komplikovaný příchod jara pravidelně nutí ke spěchu při setí kukuřice. Příprava půdy se za těchto okolností mnohdy začne dříve, než půda vyzraje. To má za následek vytahování mokré nevyzrálé půdy napovrch a vytváření cihliček, později hrud, současně se silným utužením půdy v kolejích po traktoru. Zakládání porostů je potom velmi problémové a znamená vždy zhoršenou vzcházivost a zpomalení počátečního růstu vzešlých rostlin.

VODA – TEPLO – VZDUCH, faktory, které kukuřice tvrdě vyžaduje

Nekvalitní příprava půdy přitom zhoršuje práci secího stroje. Zrna jsou potom bohužel ukládána jako při vysoké pojezdové rychlosti při setí. Nevyrovnaný porost a nízký počet rostlin znamená vždy výrazné snížení kvality a výnosu hmoty, je jednou z hlavních příčin prudkého zvýšení nákladů na pěstování kukuřice. Dodržení zásady „raději o tři dny později, ale kvalitně“ šetří peníze.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek