ZEA.cz Kukuřice musí být přesně zaseta!
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Kukuřice musí být přesně zaseta!

10.4.2008
Přesnost setí kukuřice pod Troskami. (sre) Osivo kukuřice musí být při výsevu uloženo rovnoměrně, jak do optimální hloubky (do vláhy), tak rovnoměrně od sebe v řádku. Na výnos klasu má rozhodující vliv osvětlení listu pod palicí, proto je nutné založit semena stejnoměrně i v řádku. Jinak dochází ke konkurenci rostlin, která se projeví nerovnoměrným vývojem rostlin mezi sebou. Dále dojde k výraznému snížení výnosu všech produktů, běžně o 30%, což v dnešních cenách znamená ztrátu na 1 hektar okolo 14 000 Kč !

Současně dochází ke snížení kvality vlivem různé zralosti rostlin mezi sebou. Důsledkem toho vykazuje siláž snížený obsah škrobu a při sklizni na zrno se zvyšuje průměrná vlhkost běžně o 3-4%. Příčinami špatného rozmístění semen kukuřice v řádku jsou nejčastěji opotřebovaný secí stroj, vysoká pojezdová rychlost- nad 7 km/hod, příliš mělký výsev do sucha.

Je třeba v těchto souvislostech také zdůraznit, že kukuřice nemá odnožovací schopnost jako hustěseté obilniny. Nemůže tudíž eliminovat chyby a ztráty počtu rostlin na 1 ha odnožováním, ale musí být počet rostlin určen již při setí. Následně již nelze tyto ztráty nahradit.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek