ZEA.cz Kukuřice Ronaldinio vás vyvede z mléčné krize
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Kukuřice Ronaldinio vás vyvede z mléčné krize

11.12.2008
(sre) V současné době je velký tlak na snižování nákladů mimo jiné i u silážní kukuřice. Doby, kdy byly pěstovány nevýkonné hybridy s provozními výnosy okolo 30 tun hmoty z hektaru, jsou a musí být zapomenuty. Na trh nastupuje nový hybrid KWS Ronaldinio, který běžně dosahuje v provozu přes 50 tun z hektaru vysoce kvalitní silážní hmoty.


Hybrid Ronaldinio tedy poskytuje špičkové výnosy zelené a tím vysoce stravitelné silážní hmoty s vysokým podílem zrna. Současně s tím je vlivem vysokých výnosů dosaženo výrazného snížení nákladů na 1 tunu silážní hmoty. Například při výnosu 50 tun hmoty se náklad na tunu pohybuje okolo 420,-Kč u hybridu Ronaldinio, kdežto u nevýkonného hybridu při výnosu 30 tun se pohybuje na úrovni 700,-Kč/t !! Zde je jednoznačná odpověď, jaké hybridy pěstovat na siláž, abychom zajistili vysokou užitkovost při současném snížení nákladů na litr mléka.

Vedle výše jmenovaných výrazných úspor hybrid Ronaldinio vyniká výborným zdravotním stavem listů. Tato vlastnost umožňuje prodloužit dobu optimální silážní zralosti na úroveň 14-21 dnů dle stanoviště a průběhu počasí.

Provozní vysoce pozitivní zkušenosti s hybridem Ronaldinio mají např.: AGRO Bystřice na Jičínsku, ZEA-Land Roudný na Semilsku, ZOD Brniště na Českolipsku, Družstvo vlastníků Mělnické Vtelno na Mělnicku, ZD Luštěnice na Mladoboleslavsku a další.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek