ZEA.cz Kukuřičný mlýn BIOCORN
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Kukuřičný mlýn BIOCORN

21.1.2010
Kukuřičný mlýn BIOCORN (tom) Pěstování kukuřice pro potravinářské zpracování je v Česku zatím popelkou. U našich sousedů v Polsku tomu tak není. O tom jsme se mohli pěstitelé kukuřice KWS přesvědčit při návštěvě mlýna BIOCORN. Tento kukuřičný mlýn byl uveden do provozu nedaleko za hranicemi, asi 60 km za Náchodem ve Ziebicích v Dolním Slezsku. Provoz byl zahájen v roce 2004. Návštěvu mlýna v době sklizně kukuřice uspořádala firma KWS.

Kukuřičný mlýn BIOCORN ve Ziebicích svou plánovanou zpracovatelskou kapacitou 130000 tun zrna je dnes třetím největším kukuřičným mlýnem v Evropě.

Základním výrobním produktem mlýna je krupice, která vzniká z tvrdé části kukuřičného zrna – z tvrdého škrobu. Tato krupice je dále zpracovávaná v potravinářské výrobě. Dalšími produkty mlýna je kukuřičná mouka a suroviny pro krmivářské zpracování.

Kukuřičný mlýn BIOCORN nakupuje kukuřičné zrno především v Polsku kolem mlýna, ale má eminentní zájem nakupovat i v Čechách. Zájem je především o zrno tvrdé, typu F a FM ( flint a mezityp se sklonem k flintu ). S odrůd KWS se velice osvědčily odrůdy Kosinus, Menuet, ale mlýn nakoupil i Amoroso. Z novinek, které chce mlýn testovat, je Ricardinio a další odrůdy tvrdého typu zrna. Ricardinio se mezi tyto odrůdy řadí, vyznačuje se vysokými výnosy a dobrým uvolňováním vody ze zrna.

Mlýn chce navázat dlouhodobější oboustranně výhodnou spolupráci s našimi pěstiteli. Mlýn nakupuje kukuřičné zrno jak suché, tak i mokré. Suší za velice zajímavé ceny – 35 Kč tunoprocento.V situaci, kdy je velice složité uplatnit na trhu krmné obilí z důvodů poklesu stavů prasat a skotu, se stává kukuřičné zrno perspektivní komoditou, u které roste zájem v okolní Evropě, ale nakonec i u nás.

Důkazem toho jsou ceny, za které je kukuřičné zrno dnes poptáváno.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek