ZEA.cz Letošní hvězda západočeských polí se jmenuje Figorinio
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Letošní hvězda západočeských polí se jmenuje Figorinio

26.1.2015
(kal) Když jsem na podzim po sklizni silážních kukuřic posbíral všechny výsledky od farmářů a udělal si pro sebe vyhodnocení, vyšel mi jako nejúspěšnější v mém regionu hybrid Figorinio.
Figorinio patří s FAO 250 do raného sortimentu. Jde o dvouliniový hybrid jehož primární způsob užití je pro bioplynové stanice a to i v chladnějších vyšších polohách. Z toho vyplývají i jeho hlavní vlastnosti, kterými jsou rychlý počáteční vývoj, výborná odolnost vůči chladu a špičkový výnos suché hmoty z hektaru. Je to staygreen s tvrdým typem zrna.

Nezaznamenal jsem ani jednoho zákazníka, který by byl s Figoriniem nespokojený – ba naopak, většinou patřil k nejvýnosnějším odrůdám na podniku, což potvrzuje i fakt, že si ho všichni objednaly i pro letošní sezónu.

Své špičkové výsledky z podniků potvrdil i v pokusech, kde v mé oblasti patřil vždy mezi nejlepší. V Chebu a Puclicích byl dokonce vůbec nejvýnosnější.

Že jde o výnosovou špičku s ročníkovou stabilitou dokládá i následující graf ÚKZUZu z let 2012-14.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek