ZEA.cz Menuet a Kosinus „nadojí“ mléko nejen v sušších oblastech
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Menuet a Kosinus „nadojí“ mléko nejen v sušších oblastech

14.1.2009
Kvalitní  siláž se vyrobí jen z kvalitních hybridů (sre) V posledních letech se setkáváme s velkými výkyvy jak v průběhu teplot, tak ve srážkových úhrnech v průběhu vegetace. Proto je důležité si z pestré nabídky hybridů kukuřice vybrat ty plastické a výnosově jisté. I zde platí české pořekadlo:“ Kdo chce moc, nemívá nic“. Jinak řečeno: vybírat si pouze na základě výsledků pokusů, které byly na nejlepších polích, je chyba. Protože pokud vítěze z těchto pokusů nasejeme na horší, chcete-li průměrné pozemky, potom řada „vítězů“ silně pohoří.

Menuet a Kosinus jsou praxí dosti vyzkoušené hybridy KWS, které vás nezklamou v žádném ročníku. Vedle vysoké toleranci k suchu vykazují minimální výkyvy v závislosti chladný versus horký ročník. Dále vynikají vysokou odolností listů k houbovým chorobám. Výsledkem je optimální ozrnění a obsah škrobu při pěstování na siláž při současném dlouho trvajícím zeleném stavu listů. Schopnost vytvořit velké množství škrobu na zelené rostlině je základem pro vysokou stravitelnost u těchto hybridů. Současně hybridy Kosinus a Menuet dosahují špičkových výnosů silážní hmoty na úrovni 45-55 tun (33% suš.). Kosinus a Menuet pro svou stabilitu a kvalitu výnosu jsou oblíbené např. na Příbramsku, Benešovsku, Mělnicku, Písecku. Hybrid Kosinus je rovněž vhodný do suchých oblastí na zrno. Je prokázáno, že tyto hybridy oproti „tradičním“ hybridům zvyšují užitkovost na dojnici o 1-2 litry denně při současném snížení spotřeby krmných směsí. Čímž výrazně snižují náklady na mléko!

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek