ZEA.cz Nové zrnové hybridy KWS potvrdily svojí výkonnost i v Kratonohách
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Nové zrnové hybridy KWS potvrdily svojí výkonnost i v Kratonohách

29.10.2008
Zrno koňský zub (tom) Firma KWS Osiva s.r.o. testuje dlouhodobě hybridy KWS v poloprovozních pokusech v Čechách i na Moravě.V letošním roce byl poprvé založen poloprovozní pokus s hybridy kukuřice KWS na suché zrno na pozemku ZS Kratonohy a.s. ( okres Hradec Králové). ZS Kratonohy hospodaří na půdách písčitohlinitých až hlinitých, průměrná roční teplota je 8,1 °C a roční úhrn srážek je 600 mm.

Tyto podmínky jsou charakteristické pro oblast mezi Hradcem Králové, Pardubicemi a Chlumcem. Nižší úhrn srážek, lehčí písčité půdy jsou často limitující pro výnosy všech plodin, kukuřice na zrno zejména. V pokuse byl testován sortiment hybridů z nabídky firmy KWS od FAO 200 až po FAO 350. Veřejná sklizeň proběhla dne 21. 10. 2008 za účasti agronomů z podniků hospodařících v podobných podmínkách jako hospodaří ZS Kratonohy a.s.

Jednotlivé hybridy byly představeny zástupci firmy KWS Osiva s.r.o.

Výsledky zrnové sklizně kukuřice KWS v Kratonohách

Zrnové odrůdy koňské zuby od šlechtitelů KWS prokazují pravidelně svojí výkonnost a jsou schopny spolu s kvalitní agrotechnikou Vám zajistit rentabilitu suchého zrna.

V této oblasti mezi Hradcem a Pardubicemi je možno s úspěchem pěstovat hybridy KWS 2376, Kladdus, Kaifus a KXA 6471. Tyto odrůdy jsou v těchto podmínkách velice výnosné, jsou plastické a dosahují vlhkost pod 30 %. Díky plochému zrnu, typu koňský zub, se snadno suší.

Vítězný hybrid KWS 2376 je odrůda známa a pěstovaná a u pěstitelů oblíbená. V letošním roce v ZS Kratonohy byla tato odrůda sklizena na vlhké zrno koncem září s výnosem 17 t/ha při vlhkosti 38 %. Ing. Tomáš Meduna, hlavní agronom ZS Kratonohy a.s., byl s výnosem spokojen. Lze usoudit, že by sklizňová vlhkost spadla na přijatelnou vlhkost kolem 28 %. Výnos v suchém stavu byl potom 12,26 t/ha.

Naši oblastní zástupci ZEA Sedmihorky s.r.o. jsou Vám k dispozici při řešení problematiky pěstování kukuřice v roce 2009, který nebude pro pěstitele jednoduchý. Sít nevýkonné odrůdy, nehnojit a používat nevhodné levnější herbicidy, nebylo nikdy tím správným řešením!

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek