ZEA.cz O mléčné semináře byl velký zájem
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

O mléčné semináře byl velký zájem

9.3.2009
Mléčné semináře (sre) V průběhu konce února ZEA Sedmihorky pořádala šest seminářů po Čechách na aktuální téma: „Lze vyrábět mléko levněji?“ Akce měla velký úspěch pro komplexní pohled na možné snížení nákladů na litr mléka. Celkem se sešlo na 400 účastníků především ze zemědělských podniků.


ZEA Sedmihorky si předem stanovila cíl, seznámit přítomné účastníky s možnými úsporami nejenom při pěstování kukuřice a bílkovinných pícnin, ale i v oblasti jejich konzervace, skladování, odběru a zkrmování. Dále byly možné úspory na litr mléka popsány v oblasti využití „jádra“ v krmných dávkách, v dodržování zásad sestavy krmných dávek pro dojnice včetně snížení nákladů na veterinární zákroky cestou zlepšení zdravotního stavu dojnic. Prakticky všichni přítomní se na seminářích shodli, že jsou ještě určité rezervy, kde je reálné snížit náklady na litr mléka v rozmezí 0,5-1,5 Kč dle podmínek výroby.

Detailní popis jednotlivých oblastí možných úspor na litr mléka bude popsán postupně v následujícím seriálu na těchto stránkách.

Komentáře

O tom...
napsal 5.4.2009 23:43 uživatel Krucifix [neregistrovaný]
si již cvrlikají vrabci na střeše, že v Sedmihorkách byste se pro výnos s čertem spojili!
Ano,
napsal 3.4.2009 11:22 uživatel kublay [neregistrovaný]
je to tak – jak říkají sovětští šachisté: „Nové je i to, co se již zapomnělo.“ Paní Korabelnikovou jsme získali pro náš tým a její vystoupení na seminářích jsou velmi populární.
...jeste se praktikuje
napsal 3.4.2009 01:37 uživatel jara cimrman [neregistrovaný]
...zajimalo by mne, zdali se jeste praktikuje uporny masirovani vemene, podle zasad sovetske kolchoznice Korabelnikove....stare metody mohou byt uzitecne i v nasi vysoce pokrokove dobe!..vas Jara Cimrman

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek