ZEA.cz Pěstování kukuřice přináší zisky
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Pěstování kukuřice přináší zisky

4.3.2013
Pěstování kukuřice přináší zisky (zel) Kukuřice se stala hlavní plodinou světa a její možnosti využívání se neustále zvyšují. Díky šlechtění narůstá výnos jak sušiny silážní hmoty, tak i zrna z hektaru a tím přináší čím dál vyšší ekonomické zisky. V loňském roce při cenách 5500 Kč za 1 t a dosažitelném výnosu 10 t zrna činila tržba z 1 ha 55 000 Kč.

Dobré zpeněžění bylo na jihu a západě republiky i při prodeji vlkhého zrna přímo z pole do Německa nebo Rakouska. Již teď máme zprávy, že je nabízeno 125 euro za 1 t při vlhkosti 30% a s měnící se vlhkostí o procento se přičítá či odečítá 2,7 euro za tunu. Tyto ceny nabízí efektivní pěstování zrnové kukuřice i pro podniky, které nemají vlastní možnost sušení zrna.

Důvodem proč pěstovat kukuřici na zrno je kromě vysoké ziskovosti i její zvládnutá technologie pěstování, která patří k nejjednodušším v pěstovaném portfóliu plodin. Důležitým momentem je i velký vnos organické hmoty do půdy, která po sklizni na poli zbyde.

Na Vaše pole patří hybridy firmy KWS Silvinio a Zidane, jsou špičkou ve výnosu zrna.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek