ZEA.cz Pěstování kukuřice v Meclovské zemědělské, a.s.
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Pěstování kukuřice v Meclovské zemědělské, a.s.

10.6.2008
(kal) Jakou technologii pěstování kukuřice používá jeden z její největších pěstitelů v západních Čechách? Ptali jsme se Lubomíra Porvicha, vedoucího rostlinné výroby v Meclovské zemědělské, a.s..

Velmi důležité je, aby kukuřice měla své jasné místo v osevním postupu.

Vše začíná volbou správného hybridu, což probíhá v součinnosti se zootechniky a odborně poradenskou službou firem KWS a Zea Sedmihorky. Pěstujeme kukuřice pro různé kategorie skotu, na zrno i pro bioplynovou stanici, takže volba vhodného hybridu je velmi důležitá.

Zhruba 65% předpokládané plochy vyhnojíme hnojem na podzim v dávce 35 tun na hektar s následnou orbou. Na některé plochy je aplikována kejda v dávce 24 tun na hektar. Na přibližně 10% ploch přijde hnůj až na jaře. Jde především o písčité pozemky, ale snažíme se zorat co nejvíce již na podzim. Na jaře začíná příprava smykováním. Dříve následoval kombinátor či radličkový kultivátor. Nyní používáme diskový podmítač Lemken o záběru 6 metrů, který vytvoří díky zadním rozdružovacím válcům dokonalou rovinu.

Před dvěma lety jsme nahradili secí stroje Becker a Pneusej za sečku Kinze s přihnojováním pod patu, k čemuž používáme Amofos v dávce 50-80 kg/ha. Dávku hnojení dusíkem stanovují podle půdních rozborů. Pokud to lze, děláme rozbory na půdní dusík do hloubky 60 cm.

Proti plevelům používáme preemergentní aplikaci přípravků Trophy + Click.

Poslední dobou se velmi zlepšila spolupráce s mysliveckými sdruženími v boji proti černé zvěři. Myslivci hlídají pole po zasetí a aplikují repelent Hukinol. My zase vynecháváme souvratě u lesů a zhruba třímetrový pruh na každých 15 hektarů.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek