ZEA.cz Polyversum v provozních podmínkách
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Polyversum v provozních podmínkách

25.9.2008
Polyversum (bum) Ve sklizňovém roce 2008 se opět potvrdila výborná účinnost přípravku Polyversum v podmínkách vysokého infekčního tlaku chorob v porostech řepky za déle trvající vysoké vlhkosti porostů. Vysoká vlhkost porostů byla velmi vhodným prostředím pro rozvoj hlízenky, botrytidy, alternárie a dalších chorob.


Velmi dobré zkušenosti s tímto přípravkem byly na řadě provozních ploch – např, Přestavky u Čerčan, Družstvo Agricola Bylany a další.

Schéma použití Polyversa je rozvrženo do 3 - 4 aplikací po 100g/ha v průběhu růstového cyklu s tím, že dle podmínek lze jeden nebo dva zásahy vynechat případně podle klimatických podmínek kombinovat s chemií.

 1. Podzimní aplikace: ve fázi 2-5 listů - ochrana s rozvoj kořenového systému, příprava na přezimování
  Aplikaci možno spojit s:
  • Gramicidem - regulátorem růstu na bázi chlormequatu
  • Listovým hnojivem, případně insekticidem
 2. Časná jarní aplikace:po probuzení rostlin a počátku přihnojování – urychluje regeneraci kořenového systému a poskytuje ochranu rostlin na začátku živého růstu – Phoma , Botrytis, Verticilium a další.
  Aplikaci možno spojit:
  • aplikací Damu
  • Insekticidu
  • Regulátorem růstu na bázi chlormequatu
  • Případně listovým hnojivem nebo herbicidem
  Jako nejvhodnější se jeví aplikace spolu s DAMem – postřiková tekutina se dostává rychle do půdy
 3. Aplikace na konci etapy tvorby poupat – začátek květu: touto aplikací zajistíme ochranu porostu proti všem houbovým patogenům řepky - Phoma, Alternaria, Sclerotinia , Botrytis, Verticilium.
 4. Aplikace v době květu: je vhodná jen tehdy je-li extrémně silný tlak patogenů, to je tehdy, když jsou porosty dlouhodobě vlhké a jsou relativně vysoké denní teploty.

Obecně

Pro aplikaci Polyversa je nutná dávka postřikové kapaliny alespoň 300 l/ha. Nevhodné jsou podmínky s extremně suchým obdobím - přeschlou půdou - tady je patrně vhodnější použít registrovaný chemický přípravek.

Ekonomika

Polyversum jako biologický přípravek je zařazeno do dotačního titulu 3a. to znamená že je na přípravek poskytována dotace minimálně 40 %. Základní cena 700 Kč/ha mínus 280 Kč a dostaneme 420 Kč/ha. Tato cena je již velmi zajímavá a umožní předpokládaná 3 ošetření.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek