ZEA.cz Postřehy z polí – jak lze pomocí úspor zmařit porosty kukuřice
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Postřehy z polí – jak lze pomocí úspor zmařit porosty kukuřice

15.7.2009
Postřehy z polí – jak lze pomocí úspor zmařit porosty kukuřice (bum) Již několik minulých příspěvků na těchto stránkách upozorňovaly na letošní časté chyby při nedodržení správných zásad agrotechniky u kukuřice. Bohužel i ve středních a jižních Čechách se tyto chyby vyskytly u řady pěstitelů. Ztráty na takto poškozených porostech nebudou pouze snížením výnosu siláže často o 20-50%, ale i budou velice citelně zhoršovat již tak ztrátovou ekonomiku výroby mléka.

Časový sled fatálních chyb na jednom pozemku, které se sčítají:

  1. Výsev do zapleveleného pozemku: zpomalíme vývoj rostlin kukuřice,“ části živin konkurenční kulturou„
  2. Následuje volba levného herbicidu Mustang. Ten zablokuje vývoj kukuřice a poškodí již oslabené rostliny, ale nevyřeší vytrvalé plevele.
  3. Pozdní aplikace herbicidu na přerostlý plevel s nedostatečnou účinností na všechny existující plevele na pozemku. V tomto případě Milagro
  4. Poškození porostu od krup a následná nevhodná aplikace DAMu dokáže působit jako defoliant. Poškození kukuřice je dokonalé a vývoj rostlin se opět opozdí a následky budou zcela určitě trvalé.

Nevhodné zásahy v nevhodný čas dokáží snížit výnosový potenciál hybridů kukuřice na 30 – 60 % jejich geneticky dané výkonnosti

Komentáře

oves
napsal 21.6.2010 20:46 uživatel lenka [neregistrovaný]
c& v&cc,d,fmdlrfl,

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek