ZEA.cz Postřehy z polí – dozrávání kukuřice
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Postřehy z polí – dozrávání kukuřice

16.9.2009
(zel) Na území ČR pomalu začíná sklizeň kukuřice na siláž. Každý vedoucí pracovník zemědělského podniku ví, jaká má být šušina rostliny kukuřice pro sklizeň na siláž. Každý si jistě uvědomuje, že letošní rok je pro pěstování kukuřice specifický. Jarní teploty byly z prvu pro růst optimální, pak ale přišlo ochlazení, deštivo a rostlinky několik týdnů přežívaly na polích bez znatelných příznaků vývoje. Chladné a deštivé počasí vedlo i k častým problémům při herbicidním zásahu v porostech.

Všechny tyto faktory značně ovlivnily vývoj kukuřic. Proto se při návštevách na podnicích sektáváme s různou kvalitou porostů.

Na některých podnicích položených i ve vyšších polohách lze již dnes najít porosty, které je nutné sklidit na siláž. Jde o porosty, kde z důvodu různých vlivů (negativní vliv počasí, nevhodně zvolený hybrid, nevhodné herbicidní zásahy, ...) dochází k odumírání rostlin, aniž by byl dostatečný stav uložení škrobu v zrně. U těchto porostů je z důvodu zachování optimální stravitelnosti zbytku rostliny nutné přistoupit k silážování. Silážování takovýchto porostů má určitá pecifika, která jsou s Vámi připraveni zkonzultovat pracovníci ZEA Sedmihorky.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek