ZEA.cz Rodinná bioplynová stanice v Německu
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Rodinná bioplynová stanice v Německu

8.11.2010
Rodinná bioplynová stanice v Německu (kal) V půlce července jsme využili pozvání našeho zákazníka z Německa a navštívili jeho bioplynovou stanici nedaleko Straubingu.
Tento sedlák vlastní 2 bioplynové stanice o celkovém výkonu 1200 kW. Zaměříme se na stanici o výkonu 750 kW starou 2 roky. Jako substrát pro ni používá GPS ze žita, kukuřičnou siláž a LKS. Pro výrobu elektrické energie používá 3 motory o výkonu 250kW. To se mu jeví z hlediska oprav a plánovaných údržeb jako nejvýhodnější řešení. Digestát částečně separuje. Kapalná složka jde zpět do fermentoru zatímco pevnou používá dále při sušení a granulaci digestátu. Právě totiž rozjíždí výrobu pelet, čímž zabil hned dvě mouchy jednou ranou. Především je to využití odpadního tepla, které doposud vyřešené neměl a zadruhé mu odpadl problém s likvidací velkého množství digestátu. V sušárně používá digestát míchaný se separátem, aby dosáhl „sušitelné“ vlhkosti vstupního materiálu. Ten poté granuluje. Celá stanice je důmyslně zakomponována do svahu, aby bylo ve velké míře možno využít samospádu. Že se to podařilo dokazují pouhá 2,5% energie, která spotřebuje bioplynka na svůj chod. Další zhruba 2,5% potom odebere energeticky náročná sušící a granulační linka.

Vlastní 80 ha orné půdy, což je na místní poměry opravdu hodně. Dalších pár hektarů si pronajímá, ale v této oblasti je to příliš ekonomicky náročné. Proto se snaží půdu maximálně využít. Na části ploch pěstuje žito, které sklidí koncem května na GPS a poté seje kukuřici, kde se nebojí hybridů s FAO 230-240. To si může dovolit, protože zde hospodaří na kvalitních, dobře zásobených půdách v teplé oblasti s dostatkem srážek. Kukuřici na LKS pro něho pěstují naši zemědělci na téměř pěti stech hektarech. LKS zvolil kvůli velké přepravní vzdálenosti, kdy vozit siláž by bylo příliš nákladné. Agrotechniku pěstování si určuje a řídí sám stejně jako volbu hybridů. Jsme rádi, že po loňských zkušenostech, kdy pěstoval několik odrůd od různých firem, si vybral výhradně hybridy KWS. Konkrétně jsou to Zidane, Ronaldinio, Ricardinio a Amadeo, které ostatně pěstuje i na své farmě.

Komentáře

Kontakt
napsal 15.12.2010 16:12 uživatel Kalousek [neregistrovaný]
Tak zde je slibovany kontakt na dodavatele technologie.
Tel : 0031/543472103
Adresse: Dorset Milieutechniek
Guldenweg 21
7051 HT Varsseveld

www.dorsetbv.nl
:)
napsal 18.11.2010 17:03 uživatel Černý [neregistrovaný]
Předem Vám děkuji s pozdravem Michal Černý
dodavatel technologie
napsal 18.11.2010 15:17 uživatel Jan Kalousek [neregistrovaný]
Dobry den, pokusim se Vam zjistit dodavatele te technologie a udaje zaslu na Vas email.
mcerny@dalunet.cz
napsal 18.11.2010 11:12 uživatel Černý [neregistrovaný]
Text příspěvku
Prosím o kontakt
napsal 18.11.2010 11:10 uživatel Černý [neregistrovaný]
Dobrý den, prosím o kontakt na dodavatele technologie na granulování digestátu . Předem děkuji

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek