ZEA.cz Stravitelný hybrid Severo sníží náklady na mléko!
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Stravitelný hybrid Severo sníží náklady na mléko!

21.1.2009
(sre) Od letošního roku přichází obohatit trh ČR nový hybrid kukuřice KWS Severo. Plně splňuje vysoké požadavky na stravitelnost a nutriční hodnoty pro výkonné dojnice. Můžeme říci, že vykazuje vysokou odolnost vůči celé řadě houbových chorob na listech včetně rodu Helmintosporium. Tímto je ojedinělý na trhu.


Tyto genetické předpoklady umožňují jeho žádané dozrávání- téměř zralý klas na zdravé zelené rostlině. Tímto je dána jeho špičková stravitelnost a vysoké využití živin dojnicemi při současné absenci toxinů. Vyniká současně výnosem silážní hmoty i palic a jejich ročníkovou stabilitou. Vysoká odolnost vůči houbovým chorobám listů zaručuje i jeho delší dobu optimální silážní zralosti, zhruba 14 dní, což znamená, že nám Severo rychle nepřezraje jako celá řada ostatních hybridů na trhu. Tyto výše uvedené atributy podle zahraničních zkušeností přinesou zvýšení denní užitkovosti o 1-2 litry na dojnici a úsporu jádra. Firma KWS má registrovanou i verzi tohoto hybridu s odolností vůči zavíječi kukuřičnému pod názvem Kvalitas YG. Pěstitelé měli možnost na podzim 2008 shlédnout tento hybrid při přehlídkách pokusů KWS např. v AGRO Chomutice (okr.Jičín), ZD Luštěnice (okr.Mladá Boleslav), ZAS Bečváry (okr.Kolín), ZD Trhový Štěpánov (okr.Benešov).

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek