ZEA.cz Struktura půdy dělá výnosy
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Struktura půdy dělá výnosy

9.5.2011
Struktura půdy dělá výnosy (zel) Příprava půdy před setím kukuřice je v plném proudu a začínají se ukazovat problémy s nešetrným přístupem k půdní strukturě. Každý dobře ví, že dobrá půdní struktura je základem pro zdárný růst rostlin a tak by mělo veškeré naše počínání s hospodařením na poli k tomu véct. Každý vjezd na pole by měl být načasován co nejblíže k optimálnímu stav půdy a tím eliminaci nepříznivého vlivu na utužení.

Stále platí pravidlo čím méně pohybu po poli, tím lépe pro půdni strukturu. Velkým nešvarem se v poslední době stávají závody motorek, čtyřkolek, aut na orné půdě. Tyto aktivity zničí půdní strukturu a vzniklé utužení je tak silné, že vyžaduje několik hloubkových zpracování než je půda připravená k setí a „nějakému“ poskytnutí výnosu.

Utužení i tak není jedním rokem vyřešené a táhne svoje zápory minimálně další 2-3 roky při důkladném obhospodařování. Uvědomme si kolik nás stojí vypěstovat jeden hektar kukuřice (cca 23 tis. Kč), jaký bude výnos na závodnické trati a kolik nám dali pořadatelé závodů nájemné (jestli vůbec nějaké bylo).

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek