ZEA.cz V západních Čechách došlo k výraznému poškození porostů kukuřice. Proč?
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

V západních Čechách došlo k výraznému poškození porostů kukuřice. Proč?

24.6.2009
(kal) Příčin je zřejmě hned několik. Po konzultacích s agronomy z postižených podniků a odbornými poradci chemických firem se na současném stavu porostů podepsal účinek některých herbicidů po velkém množství srážek, které přišli v druhé polovině května (linuron) a v některých případech i nevhodný termín aplikace přípravků (acetochlor + isoxaflutole).

Problém se týká osmi podniků, ve kterých bylo poškozeno téměř 1 000 ha kukuřice. V jednom případě došlo dokonce na přesev, jinde je výpadek rostlin až 30%. Ostatní porosty jsou v různém stupni poškození, kdy došlo k výrazné redukci zelené plochy listů. Navíc došlo k výraznému ochlazení, což je pro rostliny další stres, a aby toho nebylo málo, přes část porostů přešly ještě koncem minulého týdne kroupy.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek