ZEA.cz Ve Slatinách se KWS hybridům na siláž daří...
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Ve Slatinách se KWS hybridům na siláž daří...

20.10.2016
palice na rostlinách (sre) Dne 21.9. 2016 proběhla sklizeň pokusů kukuřice na siláž
v AGRO Slatiny na okrese Jičín. Již tradičně byly vyhodnoceny i hybridy firmy KWS, které opět prokázaly, že patří do absolutní výnosové špičky napříč raností.Pokusy byly založeny se záměrem hlavně na bioplyn, proto u jednotlivých hybridů byl na přesné polní nájezdové váze zjištěn výnos silážní hmoty a následně sklizňová sušina pro stanovení výnosu suché hmoty na 1 hektar.

Kontrolním hybridem z hybridů KWS byl hybrid Figorinio, který při své ranosti (FAO 250) výnosem nad 20 t sušiny na hektar mile překvapil. Je ideální pro tuto oblast na začátek sklizně na bioplyn. Mezi raností podobné „bratry“ či „sestry“ lze jmenovat perspektivní hybridy AGRO-Polis, který snese i sušší podmínky, naopak hybrid Corfinio KWS je vyšlechtěn pro střední až těžší půdy, kde vyniká svým růstem a výnosem hmoty a z pohledu vyvážené kvality tj. obsah škrobu a stravitelnosti je preferován i pro výživu dojnic či výkrmu skotu. Je to ideální hybrid, když je jedna jáma pro skot i bioplyn.

Ze středně raných hybridů na siláž na bioplyn pro danou oblast, a dá se říci nosnými hybridy by měly pro své výkony být Walterinio, AGRO-Vitallo, Pesandor s výnosy nad 23t suché hmoty na hektar. Na závěr sklizně lze rozhodně doporučit výnosové špičky Cannavaro a Balasco s výnosy okolo 24 t suché hmoty.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek