ZEA.cz Vlhké kukuřičné zrno v Zea - Landu s.r.o.
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Vlhké kukuřičné zrno v Zea - Landu s.r.o.

15.10.2012
Vlhké kukuřičné zrno v Zea - Landu s.r.o. (poz) Kukuřice je plodinou, která může zásadním způsobem ovlivnit ekonomiku chovu skotu. A to tím, že existují možnosti kukuřici sklízet jak na suché zrno, siláž, ale hlavně i uskladnit do vaku jako vlhké kukuřičné zrno. Proto se kukuřice zařadila mezi nejefektivnější plodiny. V porovnání se sušením jsou náklady na její zpracování na vlhké zrno zanedbatelné, přitom z oseté plochy lze získat větší množství vysoce produkčního krmiva než z porostů dalších obilnin.

Co znamená a jaký je technologický postup vlhkého kukuřičného zrna v Zea - landu s.r.o.? Jedná se o sklizeň zrnové kukuřice při vyšší vlhkosti (30 -35 %) než při klasické sklizni na zrno. Následuje šrotování zrna a konzervace šrotovaného zrna přípravkem CornAcid (kyselina propionová, modifikovaná kyselina lignosulfonová, kyselina octová), který dokonale konzervuje silážované kukuřičné zrno. Potlačuje růst kvasinek, plísní a dochází k rozvoji mléčného kvašení, nastartování fermentačního procesu a zaručuje velmi vysokou stabilitu při odběru. Dávkování konzervantu by mělo být 3 – 5 l/t zrna dle vlhkosti. Zpracovaný materiál ukládáme pomocí silážního lisu do dvou PE vaků, v našem případě do 60 m vaků s celkovou produkcí kolem 550 t vlhkého zrna. Výnosy vlhkého kukuřičného zrna se nám letos podle pozemků pohybovaly v rozmezí 14 - 17 t/ha (o vlhkosti kolem 30%) na hybridech KWS Podium a Silvinio.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek