ZEA.cz Walterinio KWS - nejlepší hybrid ve škrobu a hmotě na scéně
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Walterinio KWS - nejlepší hybrid ve škrobu a hmotě na scéně

5.1.2017
Cedule u porostu Walterinia (sre) V roce 2016 jsme se mohli s tímto hybridem seznámit na pár hektarech na provozních plochách v ČR, ale pro rok 2017 se v ČR očekává jeho masivní nástup ploch, téměř v každém zemědělském podniku v řepařské a teplé bramborářské oblasti. Ptáte se logicky, proč? Jednoduše řečeno, protože je nejlepším hybridem po dva roky, a to 2014 a 2015 ve své kategorii, tj. ve středně rané siláži.

Nejlepší v této bohatě zastoupené kategorii z pohledu počtu zkoušených hybridů je jak ve výnose suché silážní hmoty, tak ve výnose energeticky nejcennějšího škrobu , což dokládají tabulky a grafy níže. Tuto kvalitu dosahuje i v mnoha spolkových zemích v Německu a ve Francii.

Bohužel řada zemědělců si řekne, zda se vyplatí investovat do hybridu Walterinio KWS? Proto je třeba uvést ekonomickou návratnost investice, podobně jako u hybridu Corfinio v rané siláži. V průměru hybrid Walterinio KWS převyšuje ostatní zkoušené hybridy v ÚKZÚZ v dané kategorii v průměru o 2500 Kč/ha ve výnosu suché hmoty, a ve výnose škrobu dokonce v průměru zhruba o 4000 Kč/ha, což dokládají tabulky níže. Součtem to je tedy přínos či úspora 6500 Kč/ha. Pokud se stane, že může být Walterinio KWS dražší např. o 1000 Kč/ha, než jiný konkurenční hybrid, ale i tak Walterinio KWS vyhraje o 5500 Kč/ha, a to stojí za to. Benefitem navíc je fakt, že při zvolení hybridu Walterinio KWS ušetříme 10-30% plochy potřebné k výrobě stejného množství hmoty, a tím výrazně můžeme snížit riziko erozní zátěže při pěstování kukuřice.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek