ZEA.cz Co udělat, aby nám řepka nepolehla
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Co udělat, aby nám řepka nepolehla

13.7.2008
Cedule Robust (sre) V tomto článku se zaměříme na důležitost výběru vhodné odrůdy, která výrazně sníží riziko poléhání. O dalších možnostech, jak snížit poléhání řepky, bude ZEA Sedmihorky vypovídat v následujících článcích. Pro výsev si vybereme odrůdu odolnou vůči hlízence. Zkoušky ÚKZÚZ, pokusy SPZO Praha a i provozní výsledky za 3 roky označily jako jednu z nejlepších odrůdu KWS Robust.

Zároveň odrůda řepky Robust kromě výborného zdravotního stavu vykazuje také vysokou odolnost vůči poléhání a výnosovou stabilitu i na horších stanovištích. Při výsevu kolem 15. 8. zvolíme výsevek 600 tisíc semen/ha. Na podzim kolem 5. listu provedeme regulaci Carambou nebo Horizonem. Na jaře, při výšce porostu kolem 30 cm, aplikujeme pro vyrovnanost větví a částečné zakrácení opět Carambu nebo Horizon. Dále aplikujeme na počátku květu vhodný registrovaný fungicid (Sportak alfa apod.) pro konečné potlačení hlízenky a dalších houbových chorob. Takto pěstovaná řepka vám určitě nepolehne a bude zárukou nadprůměrného výnosu v každém ročníku.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek