ZEA.cz Factor KWS – prvním rokem na provozních plochách
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Factor KWS – prvním rokem na provozních plochách

12.4.2016
Factor KWS odolný hybrid řepky ozimé (tom) Factor KWS je vysoce odolný a výnosný hybrid vhodný i do chladnějších oblastí. Jeho kvality prověřil nejen ÚKZÚZ ale i nejeden pěstitel.
Factor KWS je hybridní odrůda řepky z vlastní dílny firmy KWS. Šlechtitelům se podařilo vytvořit výnosný hybrid s vysokou odolnosti vůči všem významným chorobám, zejména verticiliovému vadnutí a fomovému černání stonku. Vysoká odolnost vůči těmto chorobám byla potvrzena i ve zkouškách ÚKZÚZ v letech 2012-2015. Perfektní zdravotní stav hybridu Factor KWS je předpokladem vysokého výnosu.

odolnost proti přeselnatce, zdroj: ÚKZÚZ 2012-2015
odolnost proti Phome, zdroj: ÚKZÚZ 2012-2015

Hybrid Factor KWS po zasetí intenzivně roste. Řadí se mezi vzrůstnější hybridy a výborně větví. Do zimy vytvoří mohutný kořenový systém a silný kořenový krček. To vše je předpokladem pro bezproblémové přezimování, je však nutné ho v podzimním období pohlídat, regulovat.

Factor KWS po zimě
Mohutný kořen Factoru KWS Řez kořenem Factoru KWS
Výborný zdravotní stav Factor KWS se odráží ve výnosech

Řepka s mohutným kořenem lépe hospodaří s vodou, odolává přísuškům a lépe využije dodané živiny. Vysoké výnosy semen, v chladných oblastech dosahujících v průměru až 7,75t/ha, byly ověřeny v registračních zkouškách ÚKZÚZ v letech 2012-2015.

Výnos semene v registračních zkouškách ÚKZÚZ v letech 2012-2015 zdroj: ÚKZÚZ

Factor KWS má vysokou odolnost k polehání rostlin a k pukání šešulí, což jistě ocení při sklizni každý pěstitel.

Více informací o tomto ale i dalších hybridech naleznete v katalogu osiva řepky. Informace Vám samozřejmě poskytnou i naši proškolení zástupci a proto se na ně neváhejte obrátit s dotazy nebo objednávkou.


Zdroj dat: ÚKZÚZ 2012-2015

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek