ZEA.cz Marcopolos – budoucí vládce Vašich polí
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Marcopolos – budoucí vládce Vašich polí

28.5.2013
Marcopolos – budoucí vládce Vašich polí (chu) Marcopolos (novinka 2013) je středně raný velmi plastický hybrid vhodný do všech oblastí pěstování. V letošním roce končí třetí rok státních zkoušek a po dvou letech zkoušení poráží valnou většinu zde pěstovaných hybridů. Dle výsledků ÚKZÚZ podává v chladné, ale hlavně v teplé oblasti výborné výkony a v roce 2012 ukázal exceletní odolnost proti vyzimování.

Díky rychlému podzimnímu růstu a tvorbě silných kulovitých kořenů s bohatým vlášením viz (foto), je možno použít tento materiál i k pozdnímu setí. Velmi typickou vlastností pro Marcopolos je velmi rychlý start rostlin na jaře, výrazné větvení, bohaté nasazení šešulí a to vše s vysokou odolností k polehání. Na základě poloprovozních výsledků firmy KWS v Čechách a provozních výsledků z Německa se doporučuje hybrid Marcopolos do zvýšené intenzity pěstování. V loňském roce (2012) se oselo v České republice prvních pár set hektarů např. První zemědělská a.s. Tuněchody (okr.CR) nebo u nás přímo na Zealandu (okr.SE) a všechny porosty vypadají zatím víz než zajímavě.

Závěrem lze konstatovat, že se Marcopolos je velmi zajímavý výnosově nadprůměrný materiál, který je předurčen k intenzivnímu pěstování na Vašich polích. Samozřejmě ho můžete vidět na všech poloprovozních pokusech firmy KWS, na které Vás zároveň tímto zvu v přiložené pozvánce.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek