ZEA.cz Marcopolos – vládce nejen Českých polí
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Marcopolos – vládce nejen Českých polí

7.7.2014
Marcopolos – vládce nejen Českých polí (chu) Marcopolos je středně raný až polopozdní velmi plastický hybrid vhodný do všech oblastí pěstování. Dle provozních i poloprovozních výsledků podává v chladné i v teplé oblasti výborné výkony a v roce 2012 ukázal exceletní odolnost proti vyzimování.Díky rychlému podzimnímu růstu a tvorbě silných kulovitých kořenů s bohatým vlášením viz (foto), je možno použít tento materiál i k pozdnímu setí. Velmi typickou vlastností pro Marcopolos je velmi rychlý start rostlin na podzim i na jaře, výrazné větvení, bohaté nasazení šešulí a to vše s vysokou odolností k polehání. Na základě poloprovozních výsledků firmy KWS v Čechách a provozních výsledků z Německa se doporučuje hybrid Marcopolos do zvýšené intenzity pěstování. V předloňském roce (2012) se oselo v České republice prvních pár set hektarů. V roce 2013 byly osety už tisíce ha hybridem Marcopolos a vesměs všechny tyto porosty vypadají zatím víc než zajímavě. Mezi pěstitele patří například: ZAS Bečváry a.s.(KO), AGRO Podlesí a.s.(KH), ZD Rosice (CR), Agrodružstvo Brázdim (PV) a další.

Závěrem lze konstatovat, že se Marcopolos je velmi zajímavý výnosově nadprůměrný materiál, což ukazuje v pokusech ale i na běžných plochách. Je předurčen k intenzivnímu pěstování na Vašich polích. Samozřejmě ho můžete vidět na všech poloprovozních pokusech firmy KWS, ale i dalších pokusech např. Naše pole a nebo přímo na Vašich polích.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek