ZEA.cz Ohlédnutí za polním dnem „Řepka 2012“
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Ohlédnutí za polním dnem „Řepka 2012“

11.6.2012
Ohlédnutí za polním dnem „Řepka 2012“ (poz) Na konci měsíce května t.j. dne 30.5.2012 se konal ve firmě Zea-land s.r.o. seminář pořádaný firmou KWS Osiva s.r.o. ve spolupráci se ZEA Sedmihorky zahrnující přehlídku pokusů řepky. Byl zaměřen na agrotechniku, zejména osevní postupy, výběr správné odrůdy, ať již hybridů či linií, dále hnojení a užití pesticidů, a související nové předpisy.


Předmětem akce za účasti řady agronomů bylo seznámení s porostem řepky nových a osvědčených odrůd. Například odrůda Remy má výborné přezimování, ve srovnatelných podmínkách úspěšně konkuruje hybridům. Sherlock je výkonná liniová odrůda, která dosahuje vysokých výnosů ve všech oblastech s výnosovou úrovní nejlepších hybridů. Jednou z prvních mezi hybridy KWS je Traviata vynikající vysokými výnosy semene i na méně intenzivních stanovištích. Novinkou mezi hybridy je Marcopolos, který např. v Polsku dosahuje ve zkouškách indexově výnos 114% nad průměr kontrol.

Věřím, že pořádaná akce jistě přispěla všem zúčastněným k lepšímu rozhodnutí při výběru vhodných odrůd řepky pro následné období, a také přeji hodně úspěchů při pěstování.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek