ZEA.cz Polní dny DLG 2014 ve znamení několika rekordů
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Polní dny DLG 2014 ve znamení několika rekordů

22.7.2014
Polní dny DLG 2014 (kal) Ve dnech 17.-19. června se konaly již podruhé DLG polní dny v německém Bernburg-Strenzfeldu. Letošní rok se nesl ve znamení několika rekordů. Letošní DLG polní dny se konaly v Bernburg-Strenzfeldu nacházejícím se ve spolkovém státě Sasko-Anhaltsko nedaleko Magdeburgu.


Během tří dnů prošlo branami areálu přes 23 000 zájemců o nové trendy v rostlinné výrobě, což je nejvíce za celou historii výstavy. Z Prahy autem cesta trvala přibližně 3 hodiny, takže není divu, že polní den navštívila i celá řada českých zemědělců. Přesto většina zahraničních návštěvníků přijela z Polska, Rakouska, Nizozemska, Ruska, Švýcarska a Ukrajiny.

Při srovnání s posledním DLG polním dnem v roce 2012 přijelo letos zahraničních návštěvníků asi 2300 - přibližně o 14% více. Tím výrazně vzrostl mezinárodní význam celé akce, což potvrzuje i fakt, že zde zaregistrovali účastníky ze 42 zemí oproti 25 zemím v roce 2012.

I na vystavovatelích, kterých bylo v tomto roce asi 325, bylo vidět, že si uvědomují vzrůstající význam celé akce a byli perfektně připraveni odpovídat na otázky zemědělců z jiných regionů Evropy.

Celková rozloha areálu, na kterém se nacházela pokusná políčka, stánky vystavovatelů a předváděcí plochy pro techniku činila 45 hektarů. Bylo zde k vidění opravdu vše týkající se rostlinné výroby, ať už se jedná o odrůdy, hnojiva či pesticidy, tak novinky v technice. Velký důraz byl kladen na strukturu půdy a možnosti, jak ji zlepšovat, produkci biomasy pro výrobu energie a také ekologickému zemědělství.

Polní den se konal hned vedle šlechtitelské stanice firmy KWS, což jistě každý návštěvník zaznamenal, když při příjezdu do areálu míjel pokusná pole s kukuřicí a cukrovou řepou.

Také pokusná pole a velký stan ve firemní oranžové barvě jistě nemohl nikdo minout, což potvrzovala i jeho velmi vysoká návštěvnost.

Termín a místo konání DLG polních dnů v roce 2016 by mělo být známo do konce července.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek