ZEA.cz Remy na stupních vítězů
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Remy na stupních vítězů

2.6.2009
(bum) Liniová odrůda řepky REMY se řadí výkonností mezi špičkové hybridní odrůdy a zdravotním stavem – rezistencí k chorobám především k hlízence, plísní šedé a fomě je REMY absolutní špičkou v celém sortimentu povolených odrůd řepky v tříletém období pěstování. Tyto vlastnosti mimo jiné ji umožňují vyniknout i v podnicích s minimalizačním programem zpracování půdy.

Remy je poloraná liniová odrůda s dobrým podzimním startem a vynikajícím přezimováním (cca 99%). Výsevek od 55 do 75 tisíc semen na hektar. Velmi dobře reaguje na podzimní regulaci růstu.

Rostliny jsou odolné k vymrzání a na jaře startují středně rychle a jsou relativně odolné i k pozdním mrazům.

Výška rostlin je v průměru 160 cm, stonek silně větví, rostliny vyplňují prostor a větve jsou bohatě osazeny šešulemi. Stonek je pevný, porost nepoléhá a po zapojení je neprostupný. Jarní regulace podpoří větvení, ale opožďuje dozrání cca 5-7 dní.

Odrůda REMY je plastická a osvědčila se ve všech oblastech pěstování. Průměrný výnos ve státních odrůdových zkouškách v letech 2005 – 2008 byl 5,37 t z ha. Na běžných pěstitelských plochách byl výnos semene od 4,27 t/ha až po rekordní výnos na 46 ha 5,83 t/ha. Olejnatost v sušině semen neklesla za dobu sledování - to je 4 let - pod 46,2%.

Přednosti odrůdy REMY v kostce:

  • rychlý start na podzim
  • výborné přezimování
  • vysoká plasticita
  • vynikající zdravotní stav, odolnost k chorobám
  • bohaté větvení
  • rovnoměrné dozrávaní

Komentáře

Ano, je naprosto vynikající.....
napsal 26.5.2010 12:43 uživatel Tomáš Marný [neregistrovaný]
Málo kdo si ale uvědomuje, jak vysoce nebezpečné jsou tyhle plodiny pro lidskou rasu. Zlikvidují vam vážení, kompletně zažívací organismus a žádný lékař vám nepomůže. Přeji dobrou chruť.
tomáš

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek