ZEA.cz Řepka Factor KWS a její X-faktory pro Vás
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Řepka Factor KWS a její X-faktory pro Vás

21.5.2015
Řepka Factor KWS a její X-faktory pro Vás (sre) Nový hybrid řepky ozimé Factor KWS byl minulé tři roky úspěšně zkoušen v poloprovozních pokusech firmy KWS. Na základě nadějných výsledků byl zařazen do státních zkoušek ÚKZUZ a v roce 2014 byl Factor KWS zaregistrován a povolen k pěstování v České republice.Hybrid Factor KWS se vyznačuje velmi rychlým vývojem na podzim, výbornou zimovzdorností a rychlou jarní regenerací. Nabízí se tedy (a výsledky ÚKZUZ to potvrzují) zařazení tohoto hybridu i do chladnějších lokalit ve vyšší nadmořské výšce.

Odolnost nového Factoru KWS k chorobám, nejčastěji se vyskytujícím u řepky, je velmi dobrá. Zvláštní odolností vyniká vůči verticiliovému vadnutí. Porost řepky, zasažený touto chorobou nouzově dozrává a tím výrazně snižuje výnos semen. Další velmi cenná vlastnost této novinky je geneticky daná odolnost šešulí vůči pukání. Tím jsou výrazně omezeny předsklizňové i sklizňové ztráty.

Když k těmto elitním vlastnostem přidáme ještě špičkovou výnosnost Factoru KWS (průměr z chladné a teplé oblasti je dle ÚKZUZ r.2014 úctyhodných 7,27t/ha), máme zde nadprůměrné osivo za průměrnou cenu právě pro Vás. Tento hybrid můžete vidět na řadě polních dnů, které pro vás chystáme společně s KWS Osiva.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek