ZEA.cz Řepka musí mít kořeny
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Řepka musí mít kořeny

13.8.2012
Řepka musí mít kořeny (sre) Blíží se výsev řepky ozimé. Jedním z nejdůležitějších a často opomíjeným faktorem pro stabilně vysoký výnos je dostatečné prokypření půdy před výsevem. Potom díky vzduchu v půdě a malému zhutnění narostou včas silné kořeny do příchodu mrazíků. Takováto řepka dobře a jistě přezimuje i vlivem správné předchozí regulace. Hlubší prokypření půdy současně umožní dobré zasakování srážkové vody, přičemž nezahnívá kořenové vlášení. Výnos takto lze zvýšit až o 40%, což lze doložit příklady z praxe.

Po mnohaletých zkušenostech se jeví jako jedna z nejvýhodnějších technologií přípravy půdy pro řepku vertikální zpracování půdy úzkými radličkami. Zásadně se provádí nejprve po sklizni předplodiny mělká podmítka do 6 cm, kdy lze použít i diskový podmítač např. Lemken Rubín 9. Následuje s časovým odstupem druhé zpracování úzkými radličkami na zhruba 14 cm a poté s odstupem druhé hlubší zpracování úzkými radličkami dle podmínek na 20-25 cm např. Lemken Karat. Podmínkou precizní kvality je vyšší pracovní rychlost v rozmezí 10-12 km/hod a příznivá vlhkost půdy při zpracování, kdy se nesmí tvořit velké hroudy.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek