ZEA.cz Řepka patří mezi nejlukrativnější plodiny světa
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Řepka patří mezi nejlukrativnější plodiny světa

14.7.2008
Řepka těsně před sklizní (sre) Pěstování řepky zasahuje do celé oblasti mírného pásma země. Řepka, jak ozimá, tak jarní, se stále více rozšiřuje a řadí se mezi 10 nejvýznamnějších plodin světa. Pěstování ozimé řepky zahrnuje především oblast střední a západní Evropy, nejjižnější část Skandinávie a Kanady, nově i severní Kavkaz, západní Ukrajinu, část Běloruska, západ a sever USA. V České republice zaujímá výměra ozimé řepky kolem 11 % orné půdy.

Pěstování řepky zasahuje do celé oblasti mírného pásma země. Řepka, jak ozimá, tak jarní, se stále více rozšiřuje a řadí se mezi 10 nejvýznamnějších plodin světa. Pěstování ozimé řepky zahrnuje především oblast střední a západní Evropy, nejjižnější část Skandinávie a Kanady, nově i severní Kavkaz, západní Ukrajinu, část Běloruska, západ a sever USA. V České republice zaujímá výměra ozimé řepky kolem 11 % orné půdy.

Dlouhodobě o rozsahu pěstování rozhodují cena komodity a ceny vstupů. Jedním z hlavních kritérií výběru vstupů je vhodnost odrůdy, kdy se pěstitel rozhoduje na základě genetické výbavy odrůdy, vhodnosti do svých podmínek a agrotechnických možností na své farmě. Právě při volbě odrůd a uplatňování zkušeností z agrotechniky nabízí pomoc ZEA Sedmihorky, jeden z prodejců osiva řepky. Sledování našich stránek se vám pěstitelům určitě vyplatí.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek