ZEA.cz Sherlock: Víc než perspektivní odrůda řepky ozimé
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Sherlock: Víc než perspektivní odrůda řepky ozimé

11.6.2012
Sherlock: Víc než perspektivní odrůda řepky ozimé (chu) Proč víc než perspektivní odrůda? Sherlock patří u Vás zemědělců již druhým rokem k výnosově nejvýkonnějším materiálům na českém trhu. Jako příklad lze uvést úspěšné pěstitele: ALA a.s. Řepníky (CR), ZD Rosice (CR), Agrodružstvo Brázdim (PV), ZEMA Markvartice a.s. (JC) a další.


Pokud se budu držet poloprovozních pokusů SPZO, které jsou z mého pohledu nejbližší intenzivní praxi, tak ve sklizňovém roce 2011 překonával většinu hybridních odrůd typu Rohan, Hornet a další (viz.tab.č.1 a graf.č.1).

Z těchto výsledků jasně vyplívá, že tu jsou na trhu také nové moderní liniové odrůdy řepky ozimé, jako je Sherlock, Remy a pár dalších, které se chovají jako hybridy a jsou schopné se výkonnostně minimálně vyrovnat.

Velmi typickou vlastností pro Sherlocka je velmi rychlý a intenzivní růst na podzim (nutná regulace ve 4 listech) a následně také raketový start na jaře umocněný velmi ranou a relativně krátkou dobou květu, čím se vytváří čas pro tvorbu a nalévání semen v šešulích a zároveň se snižuje možnost napadení hlízenkou.

Samozřejmě také nemohu opomenout z mého pohledu největší přednost odrůdy Remy a tím je výborný zdravotní stav, podtržený velmi dobrou odolností na hlízenku potvrzený hlízenkovým rokem 2008.

Závěrem lze konstatovat, že se Sherlock jeví jako velmi zajímavý výnosově nadprůměrný materiál, který je předurčen k intenzivnímu pěstování na Vašich polích na rozdíl od Remy, která vyniká exceletním zdravotním stavem a doporučuje se do méně intenzivních podmínek hospodaření.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek