ZEA.cz Založení porostu řepky ve společnosti ZEA-Land
ZEA Kontakt
infolinka: 481 389 607
email: zea@zea.cz
Roudný 53, Karlovice
ZEA-LAND

ZEA Spojeni
ZEA Video
ZEA Co to je? Je to rostlina kukuřice a zároveň symbol činnosti Zea Sedmihorky, ve všech aspektech jejího užití – v agrotechnice pěstování, ve výrobě a konzervaci objemných krmiv, v produkci kukuřičného zrna, ve výživě hospodářských zvířat a v neposlední řadě i v průmyslovém užití biomasy na produkci energie.
ZEA Prodejna

Otevírací doba

Po–Pá
   9–16 hod.

Kontakty


ZEA Kdy to bude
ZEA očko

Založení porostu řepky ve společnosti ZEA-Land

28.8.2008
Secí stroj John Deere kvalitně založí porost (sre) U řepky platí moudrost: “Když má růst jako kulturní plodina, je to často problém, ale jako výdrolový plevel roste jako z vody...“. Nicméně s tímto faktem je třeba bojovat a zvolit pro danou oblast účinný systém zakládání řepky. V každém případě je nutné pro řepku přípravou půdy uchránit vláhu, půdu hloubkově prokypřit zhruba do 22 cm se současným promísením zbytků slámy a hnojiv. Rovněž nejsou žádoucí nadměrné hroudy kvůli dobré účinnosti herbicidů a kvůli úkrytu pro slimáky.

Jedním ze systémů, který splňuje výše uvedené požadavky, je systém vertikálního zpracování půdy do 18-22 cm hloubkovým kypřičem Thorit s úzkými radličkami (od firmy Lemken). Tímto strojem je ve firmě ZEA-Land prováděna základní operace po sklizni obilniny a po rozmetání hnojiva Organik (6t/ha). Jedná se o velice precizní půdoochranné zpracování půdy v jedné operaci. Zároveň je zajištěno velice dobré prokypření půdy pro zdárný růst kořenů. Pokud do doby setí je zdárně vzešlý výdrol, je aplikován Roundup Rapid a po cca 3-5 dnech je buď strojem Rubín 9 (od firmy Lemken) nebo kompaktorem provedena předseťová příprava půdy. Výsev je prováděn diskovým secím strojem John Deere 750A, který velice rovnoměrně uloží osivo do nastavené hloubky. Vzhledem k sestavě gumových kopírovacích kol na secím stroji, není třeba již následně zasetý porost řepky válet. Potom je ještě velice důležité si chemicky uhlídat slimáky a aplikovat herbicid- ideálně Butisan Star, pro svoji účinnost a flexibilitu použití. Tento systém je s úspěchem každoročně uplatňován na 250 ha řepky.

Komentáře

Přidat komentář

© 2007 - 2011 EmTom, Graphics design Kublaychan
ZEA Sedmihorky, spol. s r.o. - Roudný 53
Hybridy kukuřice | Krmné směsi | Konzervanty | Osiva řepky | Mapa stránek